W niedzielne popołudnie ulicami największych miast w Polsce przeszły kolejne Manify. Protestujące na nich kobiety chciały wyrazić swój sprzeciw wobec działań obecnego obozu władzy oraz – jak same przekonują – wciąż obecnej w naszym społeczeństwie dyskryminacji płci żeńskiej. Jak zawsze na transparentach pojawiły się hasła – niektóre z nich wzbudziły skrajne emocje w sieci.

„Uznać pracę reprodukcyjną”, „Wszystkich nas nie spalicie!”, „Feminizm to teoria. Lesbianizm to praktyka” czy „Macice Wyklęte” to tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się na niedzielnych manifach.

Wszystkie dotyczyły głównie praw kobiet, które – według uczestniczek manifestacji – są w Polsce wciąż dyskryminowane ze względu na swoją płeć i odmawia im się m.in. prawa do swobodnego przeprowadzania aborcji.

Jednak największe i najbardziej skrajne emocje wywołało jedno hasło z warszawskiej manifestacji. Wśród opinii pojawiają się takie, które uważają je za totalny absurd i kompletne oderwanie od rzeczywistości. Nie brakuje też takich, których autorzy całkowicie się z nim zgadzają.

My pozostawiamy ocenę naszym czytelnikom.

...

Zobacz również