Hasło z warszawskiej Manify hitem sieci. "Tak absurdalnego jeszcze nie było!" (foto + video)

Hasło z warszawskiej Manify hitem sieci. "Tak absurdalnego jeszcze nie było!" (foto + video)

W niedzielne popołudnie ulicami największych miast w Polsce przeszły kolejne Manify. Protestujące na nich kobiety chciały wyrazić swój sprzeciw wobec działań obecnego obozu władzy oraz - jak same przekonują - wciąż obecnej w naszym społeczeństwie dyskryminacji płci żeńskiej. Jak zawsze na transparentach pojawiły się hasła - niektóre z nich wzbudziły skrajne emocje w sieci.

"Uznać pracę reprodukcyjną”, „Wszystkich nas nie spalicie!”, „Feminizm to teoria. Lesbianizm to praktyka” czy „Macice Wyklęte” to tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się na niedzielnych manifach.

Wszystkie dotyczyły głównie praw kobiet, które - według uczestniczek manifestacji - są w Polsce wciąż dyskryminowane ze względu na swoją płeć i odmawia im się m.in. prawa do swobodnego przeprowadzania aborcji.

Jednak największe i najbardziej skrajne emocje wywołało jedno hasło z warszawskiej manifestacji. Wśród opinii pojawiają się takie, które uważają je za totalny absurd i kompletne oderwanie od rzeczywistości. Nie brakuje też takich, których autorzy całkowicie się z nim zgadzają.

My pozostawiamy ocenę naszym czytelnikom.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News