Nieuleczalna choroba atakuje Polaków. Wśród ofiar Rusin, Kayah i Szostak

Nieuleczalna choroba atakuje Polaków. Wśród ofiar Rusin, Kayah i Szostak

Piękne, bogate i do tego sławne. Zdawać by się mogło, że wiodąc tak bajeczne życia, gwiazdy posiadają immunitet, który chroni je przed chorobami. Niestety, mimo otaczających je luksusów, nie są ani nieśmiertelne, ani odporne na nieszczęścia. Nieuleczalna choroba Hashimoto dosięgnęła wiele czołowych gwiazd!

Na co dzień starają się, aby ich życia wyglądały perfekcyjnie. Zawsze pięknie ubrani, gotowi pokazać się przed całym światem, wiecznie pod czujnym okiem fotoreporterów. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że wiele z nich zmaga się z ciężkimi problemami życia codziennego. Oto kilka gwiazd, które połączyła nieuleczalna choroba.

Co to Hashimoto? Polskie gwiazdy nieuleczalnie chore

Przewlekłe zapalenie tarczycy, czyli Hashimoto. Choroba niezwykle trudna do wykrycia, nieuleczalna. W większości przypadków wymagająca objawowego leczenia do końca życia. Jak się okazuje, wiele znanych osób musi się z tym problemem mierzyć. Hashimoto – przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego to najczęstszy rodzaj zapalenia tarczycy i najczęstsza przyczyna pierwotnej niedoczynności gruczołu tarczowego. Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym, często współistnieje z innymi chorobami autoimmunologicznymi.

Gwiazdy, które walczą z chorobą

Na Hashimoto cierpią m.in. Kinga Rusin, Maffashion, Kayah czy Karolina Szostak. Jak komentują walkę z chorobą? - Lekarka powiedziała, że jeszcze nie mam hashimoto, ale niebawem to może się zmienić. Przez kilka lat, po tym jak przyjechałam do Warszawy, nie badałam się. Oczywiście miałam problem z opuchlizną, ale myślałam, że biorę leki i wszystko jest w porządku. Dopiero zdjęcia zrobione przez paparazzi, na którym zobaczyłam straszliwie opuchniętą twarz uzmysłowiły mi, że powinnam iść do lekarza, zweryfikować leczenie. Okazało się, że tabletki, które brałam latami, są już za słabe. Na przestrzeni lat zmieniła się gospodarka hormonalna - wyznała Maffashion. Z kolei Kayah przyznała się do regularnego uprawiania sportów, które pomagają jej zwalczać nieprzyjemne skutki uboczne choroby, takie jak osłabiony metabolizm. - Nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety tyje się także od patrzenia na szklankę wody. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły - wyznaje piosenkarka. Kinga Rusin swoją walkę z chorobą prowadzi poprzez dietę owocowo-warzywno. W taki sposób udało jej się zrzucić aż 30 kilogramów! Imponujące. Jeśli zauważacie u siebie któreś z objawów choroby, nie bagatelizujcie ich. Im szybciej zostanie rozpoczęte leczenie, tym życie z Hashimoto będzie mniej uciążliwe.ZOBACZ TAKŻE:
    1. Z Beatą Kozidrak jest bardzo źle. Zajmuje się nią specjalista
    2. Życie Ewy Bem to koszmar. Nie może pogodzić się ze stratą
    3. TVP w furii! Ich wielki gwiazdor ogłosił, że jest gejem. Natychmiast go wyrzucili!
   
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News