Hartwich się nie poddaje. "Protest wciąż trwa!"

Hartwich się nie poddaje. "Protest wciąż trwa!" Źródło: fot. youtube.com/OKO.Press

Po 40 spędzonych na sejmowej posadzce dniach Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych, któremu przewodzi Iwona Hartwich zdecydował się przerwać swój protest. Strajkująca grupa nie zamierza jednak odpuszczać raz rozpoczętej walki.

Po trzech i pół roku, 18 kwietnia KPRON wznowił przerwany w 2014 roku strajk okupacyjny w Sejmie. Demonstracja, której celem było wymożenie na rządzących spełnienia obietnic Platformy Obywatelskiej oraz zagwarantowanie spełnienia innych postulatów, była i nadal jest dla Zjednoczonej Prawicy sporym problemem. Okupacja sejmowej posadzki wywołała ogromne wizerunkowe i polityczne kłopoty obozu władzy i zmusiła go do bezpośredniej konfrontacji z niepełnosprawnymi. KPRON odwiedziła pierwsza dama, Mateusz Morawiecki oraz członkowie jego gabinetu na czele z odpowiedzialną za politykę społeczną i sprawy rodzinne  minister Elżbiet Rafalska. Protestujący osiągnęli dwa sukcesy. Andrzej Duda podpisał ustawę, która ma gwarantować opiekę państwa niepełnosprawnym starszym niż 18 lat oraz zrównującą rentę socjalną z minimalną przyznawaną przez Zakłada Ubezpieczeń Społecznych. Nie zadowala to jednak protestujących w pełni.

Iwona Hartwich nie kończy protestu

Jak dowiedzieliśmy się na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przed Sejmem, zorganizowanej przez demonstrantów po opuszczeniu gmachu, protest został jedynie przerwany, a nie zakończony. Decyzję tę podjęto z racji troski o zdrowie dzieci, które bardzo ciężko zniosły życie na twardej podłodze. - Dla mnie dzisiaj to nawet nie jest zawieszenie protestu. Dzisiaj jest 41 dzień naszego protestu - powiedziała mediom Iwona Hartwich. Teraz po powrocie do domów, niepełnosprawni i ich rodziny czekają na wejście w życie podpisanej przez prezydenta ustawy, którą nazywają "wydmuszką". Hartwich zachęca, by od pierwszego lipca odwiedzać przychodnie i domagać się równego traktowania niepełnosprawnych w każdym wieku. Jak podkreśla przewodnicząca KPRON, "protest trwa". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Afera na festiwalu w Sopocie! Kryszak na żywo zaatakował PiS
  2. Nikt nie zauważył, ale twarz Dudy się ZMIENIŁA. Co się stało prezydentowi?
  3. Rusza NOWY program „plus”. Kobiety będą zachwycone
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News