Ksiądz Krzysztof Charamsa wywołał szum przedstawiając swojego partnera i pojawił się w niemal wszystkich największych światowych mediach. Pracownik Kongregacji Nauki i Wiary przyznał, że jest homoseksualistą. Został odwołany ze stanowiska i nie będzie mógł nauczać w Watykanie.

Tomasz Terlikowski nazwał go „antykatolickiem heretykiem”, Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że duchowy „pierd*li Katechizm Kościoła”. Z drugiej strony, ksiądz otrzymał szerokie wsparcie ze strony lewicowych publicystów i polityków. Dumny z duchownego jest choćby prof. Hartman.

Filozof związany niegdyś z Twoim Ruchem twierdzi, że Kościół katolicki jest „organizacją gejowską”.

– Przede wszystkim muszę powiedzieć, że ksiądz Krzysztof Charamsa jest bardzo przystojny i pełny męskiej słodyczy. Ma też bardzo przystojnego narzeczonego – przekonuje prof. Hartman.

– Wielu księży jest przystojnych i ma przystojnych kochanków. W końcu według danych udostępnianych przez samych księży (w Polsce ks. Prusak) nie mniej niż co trzeci ksiądz jest gejem. Zważywszy że w populacji mężczyzn ogółem gejów jest tylko ok. 5 proc. – to wynik imponujący. W pewnym sensie Kościół katolicki jest więc organizacją gejowską. Tym bardziej zdumiewa jego wrogi stosunek do homoseksualności. (…) A więc wszystkiego dobrego, Krzysztofie, na nowej drodze życia! Witamy Cię serdecznie w naszym świecie wolnych i równych, gdzie wszyscy się szanują i są dla siebie życzliwi i tolerancyjni – dodaje.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również