Fani Harry'ego Pottera już nie mogą się doczekać! Przełomowa wiadomość

Fani Harry'ego Pottera już nie mogą się doczekać! Przełomowa wiadomość Źródło: Fot. YouTube

Harry Potter od lat stanowi fenomen kultury popularnej oraz świata dzieł fantasy i literatury młodzieżowej. Postaci i uniwersum, które stworzyła J. K. Rowling, żyją dziś własnym życiem, a grono książek utrzymanych w ich konwencji, stale się powiększa. Niedługo ukarzą się aż trzy nowe publikacje.

Harry Potter pojawił się na rynku w 1997 roku. Sagę składającą się z siedmiu książek, rozpoczęła pozycja o tytule. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Młodego czarodzieja poznajemy, gdy w wieku 11 lat dowiaduje się o swoich magicznych talentach, historii zmarłych rodziców, którzy byli szanowanymi czarodziejami, oraz gdy otrzymuje list z zaproszeniem do nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

Młody Harry ucieka więc z domu znienawidzonego wujostwa, które znęcało się nad nim psychicznie i zmuszało do życia w marnych warunkach, by rozpocząć przygodę z różdżką i odsuwanym od niego światem osób obdarzonych magicznymi umiejętnościami. Seria książek składa się z siedmiu dzieł, w których poznajemy historię życia i przyjaźni trzech głównych bohaterów - Harry'ego i dwójki jego najbliższych przyjaciół Hermiony Granger i Rona Weasleya. Razem pokonują coraz to większe wyzwania, by w końcu stoczyć walkę na śmierć i życie z Lordem Voldemortem, najpotężniejszym z czarnoksiężników.

Harry Potter powraca w nowej odsłonie

Popularny czarodziej z Londynu już niedługo pojawi się w kolejnych publikacjach książkowych. To samo dotyczy jego przyjaciół i wrogów z serii książek o wydarzeniach, które miały miejsce w Hogwarcie. Gratka dla fanów świata magii rozpoczęła się 2 października, od pojawienia się w sklepach "Harry Potter: Creatures. A Paper Scene Book", która skupia się na stworzeniach z uniwersum. Następnie 23 października ukaże się ilustrowana książka-wycinanka 3D "Harry Potter: A Pop-Up Guide to Hogwarts", będąca dokładnym opisem magicznej szkoły i jej okolic. 30 października natomiast pojawi się analiza i opis filmowych adaptacji filmowych książek J. K. Rowling. Napisana przez Michaela Stollera książka nosi tytuł "Harry Potter: Imagining Hogwarts. A Beginner's Guide to Moviemaking".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowy film o Harrym Potterze

Choć na ten moment nie planuje się tworzenia nowych produkcji, których głównym bohaterem miałby być Harry Potter, kilka miesięcy temu swoją premierę miał film o jego największym wrogu Lordzie Voldemorcie. Film "Voldemort: Geneza Dziedzica" miał swoją premierę 13 stycznia tego roku w serwisie YouTube. Stworzyli go za 15 tys. euro pasjonaci twórczości Rowling, którzy skupili się na życiu Toma Riddle'a, czyli samego Voldemorta. Jest w nim wiele nieścisłości, lecz należy docenić pracę włożoną w niego przez fanów uniwersum Harry'ego Pottera. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Królowa Elżbieta musi wyprowadzić się z pałacu! Co się dzieje?!
  2. Uwielbiana gwiazda disco polo przerywa karierę. Nieodwracalne życiowe zmiany
  3. Już nigdy więcej nie zobaczycie Jasia Fasoli. Smutne informacje dla fanów
źródło: ofeminin.pl Następny artykuł