Masz te książki Harry'ego Pottera? Są warte majątek!

Masz te książki Harry'ego Pottera? Są warte majątek! Źródło: fot.youtube.com/MovieFlame

Harry Potter jest wart fortunę? Okazuje się, że niektóre egzemplarze legendarnej powieści dla młodzieży o przygodach nastoletniego czarodzieja mogą być warte prawdziwy majątek. Jak sprawdzić, czy nasz egzemplarz powieści jest wartościowy? Okazuje się, że kluczowy może być unikalny numer seryjny książki albo autograf J.K.Rowling.

Harry Potter od ponad 22 lat jest prawdziwym fenomenem popkultury. Opowieść o "Chłopcu, który przeżył", która zadebiutowała w 1997 roku, nadal cieszy się wielką popularnością i uwielbieniem fanów, którzy kochają klimat magii i niesamowitej przygody. Pomimo tego, że fani są rozkochani w tej ikonie kultury popularnej, to mogą sobie nie zdawać sprawy, że w ich domowych biblioteczkach znajdują się prawdziwe skarby. Jak się okazuje, niektóre z egzemplarzy powieści mogą być warte majątek.

Harry Potter. Książki o czarodzieju są warte fortunę

Z racji tego, że Harry Potter w tym roku obchodzić będzie 22 urodziny, to ceny pierwszych wydań powieści zaczęły osiągać wielkie ceny. Po tym, jak w Stanach Zjednoczonych doszło do sprzedaży jednego z pierwszych wydań „Harry'ego Potter i Kamienia Filozoficznego” za 42 tysiące dolarów, wśród fanów wybuchła wielka moda, na kupowanie i licytowanie pierwszych egzemplarzy powieści. Najbardziej wartościowymi książkami są te, na których J.K. Rowling złożyła autografy i te, które pochodzą z pierwszych wydań poszczególnych części powieści. Jak się jednak okazuje, istnieje także 500 egzemplarzy książek, które są jeszcze droższe niż te podpisane przez autorkę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fani szukają książek o specyficznym numerze seryjnym

Jak się okazuje, na świecie istnieje 500 egzemplarzy pierwszych wydań Harry'ego Pottera, którego numer seryjny to: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1, a także mają w stopce pełne imię i nazwisko autorki. Tak rzadkie egzemplarze w liczbie 300 znajdują się na terenie Wielkiej Brytanii i obecnie wyceniane są na kwoty przekraczające 10 tysięcy funtów. Jedna z takich książek została kilka miesięcy temu wylicytowana na zawrotną kwotę 81 tysięcy dolarów. Fani na całym świecie szukają więc brakujących 200 egzemplarzy, które mogą kosztować prawdziwą fortunę. Według ekspertów, gdyby na takim egzemplarzu występował także autograf autorki, to byłyby to najprawdopodobniej najbardziej wartościowe książki z Harrym Potterem w historii. Czy i w Polsce może znajdować się szczęśliwiec, który posiada tak cenny i wartościowy egzemplarz powieści?
ZOBACZ TAKŻE
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Omenaa Mensah przeszła POWAŻNĄ operację! Gwiazda ukryła to przed wszystkimi
  3. Lista silnie rakotwórczych produktów z Lidla, Biedronki i innych sklepów. Nowotwór zabija 
  4. Robi się ciekawie! Dług Kaczyńskiego będzie na sprzedaż? 
  5. Młoda matka zachorowała na raka. Uważa, że z własnej winy 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło:Wprost Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News