Przed kościołem spalili książki, w tym
Facebook - Fundacja SMS Z NIEBA
Piotr Bernaciak - 1 Kwietnia 2019

Przed kościołem spalili książki, w tym "Harry'ego Pottera". Kuriozalne tłumaczenie księdza

Harry Potter przez wielu uznawany jest za jedną z najwybitniejszych serii książek w historii. Przygody młodego czarodzieja najwyraźniej nie przypadły do gustu wszystkim czytelnikom. Księża z Gdańska, niesieni dosłownym znaczeniem słów Pisma Świętego postanowili spalić książki i symbole, które ich zdaniem odwracają ludzi od Boga.

Harry Potter nie jest powszechnie znany jako książka, która wzbudza kontrowersje. Okazuje się jednak, że niektórzy mają zupełnie inne zdanie w tej sprawie.Do tej pory głosy przeciwników serii nie przebijały się w społeczeństwie, jednak czyn jednego z duchownych wywołał w ostatnim czasie wielkie poruszenie. Zdziwienie powstało również w wyniku bardzo nietypowego wyjaśnienia użytego przez kapłana.

Wszystko przez szokującą informację, którą żyje cała Polska. Dowiedzieliśmy się, że w jednym z polskich kościołów doszło do spalenia kilku książek, wśród których znalazł się Harry Potter, a także choćby Zmierzch, czyli najpopularniejsze książki dla młodzieży poświęcone działalności świata magii. Ich istnienie wyraźnie zdenerwowało duchownego z Gdańskiego kościoła.

szpitalPielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"Czytaj dalej

Harry Potter został spalony wraz z innymi książkami

Wspomniane wydarzenia miały miejsce przed parafią pod wezwaniem Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się, że wierni zostali wezwani do tego, aby przynieść na jedną z mszy wszystkie przedmioty, które kojarzą im się z okultyzmem i symbolami odwrócenia od Boga. Nikt nie spodziewał się jednak, że duchowny zdecyduje się na tak radykalny krok.

Wszystkie zebrane przedmioty zostały spalone po wyjściu przed gmach kościoła. Sytuacja wzbudziła wielkie poruszenie, bowiem błyskawicznie dowiedziały się o niej ogólnopolskie media. Co ciekawe, oburzeni są nie tylko ci, którzy deklarują swój sprzeciw wobec działalności duchownych, ale także ludzie, którzy nie kryją się ze swoim poparciem.

Wśród zebranych przedmiotów znalazły się także drewniane maski, figurki różnych zwierząt (przede wszystkim słoni) oraz inne przedmioty. Niektórzy nabrali przerażających skojarzeń z latami 30. XX. wieku, kiedy to Adolf Hitler nakazał spalenie wielu książek dotyczących wydarzeń historycznych w celu szerzenia swojej propagandy.

Harry Potter wywołał wzburzenie księdza

Co ciekawe, na temat kontrowersyjnego spalenia wypowiedział się sam ksiądz, który był pomysłodawcą całej akcji.

- To nie było palenie jakichś tam książek, ale palenie przedmiotów związanych z magią i okultyzmem. Oprócz książek były tam także inne przedmioty – amulety, talizmany. To wierni je przynieśli, bo nadszedł czas, żeby zrobić z tym porządek - stwierdził Jan Kucharski w rozmowie z portalem naTemat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

top modelZwycięzcy Top Model to ukrywali. Szokująca prawda wyszła na jawCzytaj dalej

- Każdy może mieć skojarzenie jakie chce, jesteśmy przecież wolnymi ludźmi. A ludzie mają różne skojarzenia. My wiemy co szkodzi, wiemy co nie jest dobre dla wierzących i dlatego taka forma tego wydarzenia, powiedziałbym nawet, że ewangeliczna. Owszem dla jednych może być szokująca, ale ludzie, którzy mają bożego ducha – zrozumieją to - dodał duchowny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak DZIŚ wygląda Bogumiła Wander? Operacje plastyczne zniszczyły jej twarz [ZDJĘCIA]
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Warunki mieszkaniowe legendy TVP was ZSZOKUJĄ!
  3. Ile zarabia kasjer w Rossmanie? Czy w sieci drogerii łatwo awansować?
  4. "Walduś z Kiepskich" stoczył batalię w sądzie. Wyrok jest bezlitosny
  5. Anita Lipnicka w żałobie. Ogromna tragedia, nie żyje Krzysztof
  6. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"

Marta KaczyńskaGdzie pracuje Marta Kaczyńska? Ujawniono szokujące fakty, punkt 11 zwali was z nógCzytaj dalej

źródło: naTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News