Autorka Harry'ego Pottera straciła status miliarderki! Wydała fortunę

Autorka Harry'ego Pottera straciła status miliarderki! Wydała fortunę Źródło: Wikimedia Commons/Executive Office of the President

Harry Potter nie tylko podbił serca czytelników na całym świecie, ale również sprawił, że J.K. Rowling niemal z dnia na dzień zyskała fortunę. Dziś popularna autorka nie jest już miliarderką. Powód zaskoczy wiele osób.

Harry Potter niewątpliwie należał do największych książkowych bestsellerów w dziejach najnowszej literatury. Dzięki temu J.K. Rowling ze zwykłej kobiety przeistoczyła się w prawdziwą gwiazdę. Majątek popularnej autorki szacowany był na miliardy dolarów, co sytuowało ją w zaszczytnym gronie najbogatszych ludzi na świecie. Ostatni ranking Forbes zawiera zaskakujące informacje.

Autorka serii książek, których bohaterem jest czarodziej Harry Potter, spadła z prestiżowego rankingu najbogatszych ludzi według Forbesa. Oznacza to, że straciła status miliarderki. Majątek pisarki uszczuplił się o ponad 160 milionów dolarów. W ostatnim czasie gwiazda wydała fortunę. Powody są zaskakujące.

Harry Potter przyniósł jej fortunę. Dziś J.K. Rowling nie jest już miliarderką

Internauci zastanawiają się, na co gwiazda wydała tak ogromną sumę pieniędzy. Czyżby było to związane ze skomplikowanymi problemami rodzinnymi lub zdrowotnymi? Prawda jest jednak zupełnie inna. J.K. Rowling świadomie pozbawiła się statusu miliarderki i postanowiła przeznaczyć część swojego majątku na szlachetne cele.

Autorka serii książek o popularnym czarodzieju odczuła potrzebę, aby podzielić się wypracowaną fortuną i oddała 160 milionów dolarów na cele charytatywne. W ostatnim czasie hojnie dotowała różne fundacje, stowarzyszenia, a także kampanie społeczne. Założyła między innymi stowarzyszenie Lumos, które ma na celu szeroko zakrojoną pomoc dzieciom w całej Europie. Wsparła także takie organizacje jak The Maggie’s Centres for Cancer Care czy program Lekarze bez granic.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

J.K. Rowling wspiera organizacje charytatywne. Nie wszyscy wierzą w czystość jej intencji

J.K. Rowling wzbudziła niemałe poruszenie swoim szlachetnym gestem. Większość fanów docenia starania gwiazdy, aby podzielić się fortuną, którą zapewnił jej Harry Potter. Beneficjentami są osoby najbardziej potrzebujące: dzieci oraz ludzie zmagające się z poważnymi nowotworami. Mimo to, nie każdy jest przekonany o czystości intencji znanej autorki.

Niektórzy twierdzą, że w ten sposób chciała ona zmyć negatywne wrażenie, które wywołała swoimi skandalicznymi, wyraźnie homofobicznymi wpisami na Twitterze. Jednak większa część fanów popularnej autorki nie zgadza się z takim zarzutem.

W 2018 roku J.K. Rowling zarobiła 54 miliony dolarów. Jednak znaczące dochody autorki książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" nie pozwoliły jej powrócić na prestiżową listę.  

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki!
  2. Mąż Joanny Liszowskiej to MILIONER ze Szwecji! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  3. Krzysztof Jackowski zobaczył śmierć. Czy straszna wizja się spełni?
  4. Była żona wyrzuconego z TVN gwiazdora przerywa milczenie. Doszczętnie go skompromitowała
  5. Pobili kierowcę w Uberze, bo nie chciał puścić disco polo. "K***, ty śmieciu j***ny"

źródło: Jastrząb Post

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News