Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję w sprawie Kajetana P., który w bestialski sposób zamordował lektorkę języka włoskiego. Postanowienie jest jednak nieprawomocne. 

Kajetan P. jest synem pani prokurator. Został zatrzymany 17 lutego w stolicy Malty. Popełnione przez niego morderstwo odkryli strażacy wezwani do pożaru w jego mieszkaniu. Mężczyzna celowo zaprószył ogień, aby zatuszować ślady po morderstwie Katarzyny P, której ciało znaleziono rozczłonkowane.

W październiku do warszawskiej prokuratury okręgowej wpłynęła opinia psychiatryczna o Kajetanie P. Biegli mieli sprawdzić czy w chwili popełniania przestępstwa mężczyzna był poczytalny i czy w związku z tym może brać udział w postępowaniu. Wówczas rzecznik prokuratury podkreślił, że stanowisko biegłych jest jednoznaczne, natomiast nie podał szczegółów.

Ostatecznie Sąd Okręgowy podjął decyzję o przetransportowaniu Kajetana P. do zakładu psychiatrycznego, gdzie będzie przebywał na czas aresztu. Oprócz tego przedłużono areszt do 4 lutego 2017 roku, zdaniem sędzi Leszczyńskiej-Furtak jest to uzasadnione postępowanie.

– Nadal zachodzi zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób ze strony P., wciąż także występuje obawa ukrywania się podejrzanego, któremu ponadto grozi wysoka kara – powiedziała.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również