Hanna Lis zaatakowała chorego Kaczyńskiego! Potężna awantura

Hanna Lis zaatakowała chorego Kaczyńskiego! Potężna awantura

Hanna Lis jest dziennikarką, jednak równocześnie jest zdeklarowaną przeciwniczką obecnej władzy. Teraz, kiedy Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, przypuściła ostry atak na szefa Prawa i Sprawiedliwości. Jej wpis na Twitterze wywołał potężną awanturę.

Hanna Lis jest jedną z tych dziennikarek, których dotknęły zmiany w Telewizji Polskiej po przejęciu władzy przez PiS. Sama jest przeciwniczką PiS, jest także żoną jednego z głównych krytyków obozu rządzącego, redaktora naczelnego polskiej edycji Newsweeka, Tomasza Lisa.

Hanna Lis ostro o Kaczyńskim. Wywołała awanturę

Teraz, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, zmalała liczba ataków skierowanych w niego osobiście. Jest to zapewne częściowo związane z naszą kulturą, zgodnie z którą nie wypada atakować osób cierpiących. To jednak nie przeszkadzało dziennikarce, by zaatakować na Twitterze lidera obozu rządzącego. - Największy przekręt współczesnej Polski: wylansowanie tezy, że Kaczyński jest antykomunistą. On mentalnie tkwi w tamtym systemie po uszy. Ta sama pogarda wobec słabszych, ta sama tępa propaganda, ta sama pazerność partyjnej świty. To już nie są ośmiorniczki, to jest come back PRL-u - napisała Hanna Lis. Na jej wpis zareagował poseł z ugrupowania Kukiz'15 Tomasz Jaskóła. Od tego momentu zaczęła się tam ostra awantura. Padły naprawdę ostre słowa i obelgi. Polityk przypomniał dziennikarce, że jej ojciec Waldemar Kedaj znalazł się na liście najgorliwszych dziennikarzy reżimowych PRL, którą Stefan "Kisiel" Kisielewski opublikował w 1984 roku.

Awantura poszła dalej

Polityk przypomniał także, że ojciec dziennikarki pracował jako korespondent w różnych krajach Europy. W związku z jego pracą pojawiają się zarzuty, że współpracował z wywiadem PRL. - Chyba wątki szwedzkie tez nie są nieznane... - dodał Jaskóła. Hanna Lis bardzo zdenerwowała się z powodu komentarza polityka. Ostro zareagowała obrażając posła. - Chciałam już zapytać, czy każdy kukizowiec to debil, ale to pytanie retoryczne. Zatem odpowiem (p)ośle: wątki szwedzkie niestety nie są znane, bo gdyby były, to byś (p)ośle wiedział, że w Szwecji na Ojca rzuciła się cała agentura, z Petelickim na czele. Zapraszam do IPN (p)ośle - odpisała dziennikarka. - Szanowna Pani nie jesteśmy na Ty! Z szacunku i kultury nie odpowiem na tak prymitywny atak. Jako człowiek kulturalny życzę miłej nocy. Proszę tego jednak nie uważać za swoje zwycięstwo. KEDAJ był zaprzeczeniem dziennikarstwa. Lista Kisiela - odpowiedział z kolei polityk. Hanna Lis postanowiła nie dawać za wygraną i w odpowiedzi nazwała parlamentarzystę "intelektualną amebą". Przypomniała mu również, że o jej ojcu powiniem mówić "pan Kedaj". Trzeba przyznać, że - bez względu na to, kto w tym sporze miał rację - poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóla z pewnością wyszedł z niego z twarzą. Znacznie mniej obelg oraz stonowane wypowiedzi ostro kontrastują z agresywnym i wulgarnym językiem dziennikarki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Konflikt w rodzinie Lisów. Wszystko przez chłopaka córki
  2. Przyszłość Igi Lis jest zagrożona. Kinga Rusin umiera ze strachu
  3. Dramat w rodzinie Tomasza Lisa. Z Rusin martwią się o córkę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News