Hanna Lis nie wytrzymała! "Lata bólu, łez, wyrzeczeń i dramatów"

Hanna Lis nie wytrzymała! "Lata bólu, łez, wyrzeczeń i dramatów" Źródło: Fot. screenshot YouTube / 20m2

Hanna Lis to jedna z kobiet, która szczęśliwie może cieszyć się macierzyństwem. Niestety, nie każdej parze dany jest taki przywilej. Dziennikarka postanowiła przerwać milczenie i zabrać głos w kwestii najnowszego projektu rządu dotyczącego in vitro. W szczery do bólu sposób opowiada o ciężkiej drodze jaką muszą przejść ludzie chcący zostać rodzicami.

Hanna Lis dodała na swoim profilu na Instagramie bardzo poruszający wpis. Kobieta opublikowała swoje zdjęcie sprzed lat, kiedy to na rękach trzymała swoje malutkie, nowonarodzone dziecko. Do tej osobistej fotografii dodała kilka gorzkich słów skierowanych w stronę Prawa i Sprawiedliwości, a także partii Pawła Kukiza.

Hanna Lis podpowiada: zakażcie też chemioterapii

Żona Tomasza Lisa nie mogła przejść obojętnie wobec ostatniego pomysłu rządu, który zakładałby umożliwienie zapłodnienia pozaustrojowego wyłącznie tym parom, których związek został zalegalizowany poprzez małżeństwo. Kobieta jest bardzo wzburzona takim rozwiązaniem i podpowiada rządzącym, aby ci zakazali również chemioterapii - przecież ona również nie jest zgodna z prawem naturalnym. - Matka i dziecko. To takie naturalne, czyż nie? Część z nas staje się rodzicami świadomie, bo sobie to starannie zaplanowali, inni przez przypadek, tak też bywa. Są jednak tacy, którzy o bycie rodzicami muszą stoczyć WALKĘ, bo problem nieplodności dotyczy juz ponad 1,5 miliona polskich par. Ta walka nazywa się „in vitro”. Dla wielu są to lata starań, poświęceń, niekiedy gorzkich łez i rozczarowań, zanim uda im się skosztować, tego co większości z nas przychodzi naturalnie. Dziś PiS i Kukiz15 pokazują środkowy palec tym, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ja. Do Sejmu wpłynął projekt(autorstwa tych partii) drastycznego ograniczenia metody in vitro. A mówiąc wprost: projekt de facto unicestwiający in vitro. Tylko tyle? Dlaczego się ograniczać? Niech zakażą chemioterapii, wszak ona też niezgodna z prawem naturalnym.Niech ludzie umierają na raka, noworodki na odrę, a Polska na zamordyzm. Chyba czas znów wyjąc parasolki z szaf, co Kobiety? - nawołuje Hanna Lis.

Lata bólu, łez i wyrzeczeń, czyli jak wygląda rzeczywistość ludzi niepłodnych

Hanna Lis jest bardzo poruszona tym co dzieje się w Polsce, ponieważ ma w swoim otoczeniu bardzo wiele osób, które od lat starają się o własne dziecko. Kobieta nie wyklucza również tego, że założy własną organizację na rzecz pomocy takim ludziom.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Ja gdzieś tam od zawsze siedzę w tych społecznych sprawach. Jednak jak się porządnie wkurzę to kto wie czy nie założę jakiś struktur. Dzisiaj się bardzo zdenerwowałam. Szacuje się, że w społeczeństwie około 1,5 miliona par cierpi na niepłodność. Sama znam mnóstwo ludzi, którzy nie mogą mieć dziecka. To jest droga przez mękę. To są czasami lata bólu, łez, wyrzeczeń, dramatów i tak dalej. Nie każdemu też się udaje, więc kiedy czytam coś takiego to jestem załamana. Przede wszystkim wyklucza się z tego pary, które nie są małżeństwami. Trzeba jednak pogodzić się z tym, że żyjemy w czasach, w których co raz więcej ludzie żyje w związkach nieformalnych - zauważa prezenterka. Słowa dziennikarki spotkały się z ogromnym poparciem internautów. - Mam pytanie do wszystkich przeciwniczek in vitro.. Czy wiecie jak to jest w wieku 30 lat z powodu nowotworu stracić jajniki? Wtedy jedyną szansą na dziecko jest właśnie wcześniejsze zamrożenie komórek jajowych. Ja wiem, więc mordki w kubeł. @hanna_lis dziękuję za mądre słowa - napisała jedna z dotkniętych problemem kobiet. Hanna Lis Fot. Instagram  1. Nadciągają PIEKIELNE anomalie pogodowe! Potężne El Nino rośnie w siłę, epicentrum wkrótce
  2. Media chcą obleśnie ZNISZCZYĆ życie Michała Wiśniewskiego! Muzyk znalazł się pod ścianąMiliony katolików przecierają oczy ze zdumienia! Odkryto szokujący wizerunek papieża Franciszka
  3. Black Friday 2018: Polacy oszaleją! Lista sklepów, najatrakcyjniejsze promocje, KODY RABATOWE
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
Następny artykuł