Hanna Lis w przejmującym wyznaniu na temat swojej choroby. Lekarze nie dawali jej szans, cierpiała długie lata

Hanna Lis w przejmującym wyznaniu na temat swojej choroby. Lekarze nie dawali jej szans, cierpiała długie lata Źródło: Screen/Youtube/TVN Style

Hanna Lis opublikowała wzruszające wyznanie, w którym opisała, jak zmaga się z poważną chorobą. Wcześniej lekarze nie dawali jej szans i kobieta cierpiała przez długie lata. Teraz dziennikarka chce uświadomić inne osoby, które zmagają się z tym schorzeniem, aby zaczęły walczyć o swoje zdrowie.

Hanna Lis zdecydowała się opowiedzieć swoją historię związaną z poważną chorobą. Wzruszające wyznanie zrobiło ogromne wrażenie na fanach dziennikarki. Gwiazda napisała o problemach w ciąży, a także o lekarzach, którzy nie dawali jej szans na szczęśliwe rozwiązanie. Kobieta bardzo cierpiała przez długie lata.

Hanna Lis długo walczyła z chorobą

Dziennikarka jest mamą dwóch córek - 20-letniej Julii i 18-letniej Anny. W swoim wyznaniu opublikowanym na Instagramie przyznała, że przez swoją chorobę mogła w ogóle nie mieć dzieci. Mimo cierpienia i braku nadziei lekarzy, Hanna Lis nie poddała się i długo walczyła o to, aby móc przezwyciężyć dolegliwości wywołane przez schorzenie. Gwiazda zmagała się bowiem z endometriozą. 

- Najpiękniejsze chwile mojego życia. Przyjście na świat moich córek. Uchwycone na zdjęciach, na których widać wielkie, największe szczęście. Nikt jednak nie robił zdjęć, kiedy w środku nocy, nad szpitalnym łóżkiem, nad moją głową, lekarze mówili (jakby mnie tam mnie było) „ona roni, zaraz będzie po wszystkim”. Nikt mnie o nic nie pytał, nikt nie pocieszał, nikt nie tłumaczył, dlaczego miałoby Julki nie być. Anki też miało nie być: „nie donosi jej pani, pani Haniu, lepiej przerwać”. Wiedziałam lepiej, walczyłam uparcie, przy wsparciu kilku równie upartych jak ja lekarzy - napisała na Instagramie Hanna Lis

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazda bardzo cierpiała i przez długi czas nie wiedziała, że zmaga się z endometriozą. Na szczęście znaleźli się specjaliści, którzy pomogli Hannie Lis w leczeniu choroby. 

- Dziś moje córki mają 19 i 21 lat. Te, których miało nie być. Dopiero po latach dowiedziałam się, co prawie zabrało życie moim dzieciom: endometrioza. Zatruwała mi życie jeszcze przez długie lata. Dziś jestem od niej wolna, ale wiem, że takich jak ja (byłam), są dziś w Polsce miliony! Dziewczyn, które cierpią, które mają za sobą poronienia, od lat bezskutecznie starają się o dziecko, które żyją w nieustannym bólu, którym kolejni lekarze nie potrafią/nie chcą pomoc, i które nawet nie wiedzą, (jak ja kiedyś) że chorują! Tak być nie musi, tak być nie może - dodała Hanna Lis w swoim wpisie na Instagramie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Dziennikarka chce poszerzyć świadomość kobiet na temat tej choroby, aby nie musiały przechodzić przez to, co ona. Ostatnio Hanna Lis była gościem Radia Zet, gdzie w programie Michała Figurskiego opowiedziała swoją historię, a także rozmawiała ze specjalistą zajmującym się leczeniem endometriozy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Najpiękniejsze chwile mojego życia. Przyjście na świat moich córek. Uchwycone na zdjęciach, na których widać wielkie, największe szczęście. Nikt jednak nie robił zdjęć, kiedy w środku nocy, nad szpitalnym łóżkiem, nad moją głową, lekarze mówili (jakby mnie tam mnie było) „ona roni, zaraz będzie po wszystkim”. Nikt mnie o nic nie pytał, nikt nie pocieszał, nikt nie tłumaczył dlaczego miałoby Julki nie być. Anki tez miało nie być: „nie donosi jej pani, pani Haniu, lepiej przerwać”. Wiedziałam lepiej, walczyłam uparcie, przy wsparciu kilku równie upartych, jak ja lekarzy. Dziś moje córki mają 19 i 21 lat. Te, których miało nie być. Dopiero po latach dowiedziałam się co prawie zabrało życie moim dzieciom: endometrioza. Zatruwała mi życie jeszcze przez długie lata. Dziś jestem od niej wolna, ale wiem, że takich jak ja (byłam), są dziś w Polsce MILIONY! Dziewczyn, które cierpią, które mają za sobą poronienia, od lat bezskutecznie starają się o dziecko, które żyją w nieustannym bólu, którym kolejni lekarze nie potrafią/nie chcą pomoc, i które nawet nie wiedza, (jak ja kiedyś) że chorują! Tak być nie musi, tak być nie może. Zapraszam Was Kochane na moją opowieść o endo w rozmowie z doktorem @dr_karmowski.official w programie Michala Figurskiego @feegur #niezłypacjent, dziś, już za chwilę właściwie, bo o 21:00 w @radio_zet . Opiszcie tu też Wasze historie. Pomogą innym, zagubionym, nieświadomym. Love kochane ENDOWOJOWNICZKI!♥️ #endometrioza #endometriosis

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Marta Kaczyńska jest już skreślona u wuja? Jej słowa o tęczy nie spodobają się Jarosławowi
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

źródło: Instagram

Następny artykuł