Handel w niedziele
Pixabay.com
Bartłomiej Cieślak - 23 Października 2020

Czy na czas pandemii powinien wrócić handel w niedzielę? 55% Polaków jest na tak

Czy na czas pandemii i związanych z nią obostrzeń obowiązujących w całej Polsce, powinien wrócić handel w niedzielę? 55% Polaków uważa, że tak.

Handel w Polsce jest coraz bardziej ograniczany przez polski rząd w związku z szalejącą w naszym kraju pandemią koronawirusa, która w ostatnich tygodniach zbiera ogromne żniwo. I chociaż premier Morawiecki co tydzień zapowiada kolejne obostrzenia, to okazuje się, że Polacy chcieliby czegoś odwrotnego: a dokładniej powrotu handlu w niedziele.

Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 październikaNieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 październikaCzytaj dalej

Handel w niedziele został bardzo ograniczony już w zeszłym roku, a w 2020 roku jest zaledwie kilka niedziel, w które Polacy mogą swobodnie zrobić zakupy. I chociaż wielu Polaków uważało tę zmianę za pozytywną, to w obecnej sytuacji ich zdanie diametralnie się zmieniło. Okazuje się bowiem, że obostrzenia dotykające sklepy sprawiają, że coraz większa grupa naszych rodaków jest za tym, by handlowe niedziele wróciły, co miałoby usprawnić zakupy i nie dopuścić do sytuacji, w których przed sklepami ustawiałyby się ogromne kolejki - tym bardziej, że aura pogodowa za oknami jest coraz mniej zachęcająca, a momentami wręcz niebezpieczna, gdy weźmiemy pod uwagę całą sytuację w Polsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Z badania Ariadna dla portalu money.pl wynika, że aż 55% Polaków chciałoby powrotu niedziel handlowych. Na pytanie "Czy popierasz pomysł rezygnacji z zakazu handlu w niedzielę w Polsce do czasu, gdy liczba zakażeń koronawirusem zacznie spadać i zostaną zniesione limity liczby osób mogących przebywać w sklepie?" 34% ankietowanych odpowiedziało "Zdecydowanie tak". Kolejne 21% udzieliło odpowiedzi "Raczej tak", co razem daje 55% Polaków popierających ten pomysł.

"Raczej nie" odpowiedziało zaledwie 10% ankietowanych, a "Zdecydowanie nie" padło z ust 17% osób. Łącznie daje to zaledwie 27% osób, które obecnie są przeciwko temu pomysłowi. Odpowiedź neutralna, "Trudno powiedzieć", padła z ust 18% ankietowanych.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Co ciekawe, zniesienie ograniczenia handlu w niedziele ma poparcie we wszystkich grupach wiekowych. Rozwiązanie to podoba się 53% najmłodszych respondentów (18-24 lata) i aż 56% (45+). Co więcej, wśród najstarszych ankietowanych tylko 25% jest przeciw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News