Hańba! TVP okrutnie wykorzystało 91-letnią kombatantkę

Hańba! TVP okrutnie wykorzystało 91-letnią kombatantkę Źródło: fot. Wiadomości TVP

Telewizja Polska pod zarządem Zjednoczonej Prawicy w osobie Jacka Kurskiego oskarżana jest o manipulacje i mierne dziennikarstwo, będące wyrazem politycznych dążeń obozu władzy. Uosobieniem tychże zarzutów bezsprzecznie jest wyemitowany wczoraj na jej antenie materiał. Bohaterka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska została przez redakcję TVP upokorzona i wykorzystana w walce z opozycją.

25 dni, tyle już dorosłe osoby niepełnosprawne i ich rodziny prowadzą strajk w Sejmie RP. Wznowiony po czterech latach protest jest ogromnym problemem dla rządów Prawa i Sprawiedliwości i ich koalicjantów. Wpisujący się w ostatnie kłopoty wizerunkowe władz strajk został już poparty przez ugrupowania opozycyjne. Zorganizowany wczoraj na ulicach Warszawy przez Nowoczesną, Platformę Obywatelską i Komitet Obrony Demokracji Marsz Wolności oprócz sprzeciwu wobec m.in. reformy sądownictwa i kłopotów Polski na arenie unijnej wyraził solidarność z walczącymi o pomoc państwa osobami zrzeszonymi wokół Iwony Hartwich. Telewizja Polska w ramach propagandowej walki z przeciwnikami obecnie panującego rządu postanowiła zagrać na emocjach widzów i wyemitowała haniebny materiał dotyczący jednej z uczestniczących w nim osób. Opinia publiczna nie pozostawiła suchej nitki na państwowym nadawcy.

Wanda Traczyk-Stawska poniżona przez TVP

91-letnia uczestniczka powstania warszawskiego i wieloletnia wychowawczyni osób niepełnosprawnych postanowiła zabrać głos w dyskusji dotyczącej protestu niepełnosprawnych. Traczyk-Stawska jednoznacznie opowiedziała się po ich stronie, mówiąc, że "najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony". Zapowiedz Krzysztofa Ziemca do materiału o Marszu i postawie Traczyk-Stawskiej została określona jako skandaliczna i haniebna dla państwowej telewizji. - Chorzy, słabi czy kombatanci sprzed lat - tacy bohaterowie przyciągają uwagę. Dlatego politycy od zawsze chętnie posiłkowali się ich historiami. Gorzej, jeśli te inspiracje są fałszywe, albo jeśli dzieje się to w sposób zupełnie niezgodny z rzeczywistością, bo wtedy to jest już manipulacja. O polityce w słabym stylu - powiedział dziennikarz. Telewizja Polska od kilku lat ma opinię niemalże prywatnego kanału na YouTube obozu władzy, lecz wczorajszy materiał przelał czarę goryczy internautów i wielu telewidzów. Wanda Traczyk-Stawska bezsprzecznie została określona jako osoba nieumiejąca samodzielnie formułować swoich poglądów i podatna na manipulacje, a zajęcie przez nią pozycji opozycyjnej wobec rządu przyjęto w sposób podobny do błędu w obliczeniach. Nieumiejący poradzić sobie ze sprzeciwem PiS sięga po najobrzydliwsze zagrywki i w złym świetle potrafi przedstawić nawet osoby, które jeszcze wczoraj wychwalał (z resztą słusznie) pod niebiosa. - Potraktowaliście panią Wandę, powstańca, jako osobę bezwolną i dającą się wykorzystywać. Hańba - napisała na Twitterze Katarzyna Kolenda Zaleska. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zofiówka: Znaleziono ciało drugiego górnika
  2. Były DWA a nie jeden zamach na Jana Pawła II. Mało kto o tym pamięta
  3. Winnicki udzielał wywiadu. Nagle przeraził się i pobiegł za dzieckiem [FILM]
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News