Hańba! Partia rządząca ku chwale zasadom chrześcijańskim wprowadziła zakaz handlu w niedzielę, a zakpił z niego ksiądz. Sklep Rydzyka łamie nowe prawo, w ostatnią niedzielę był otwarty!

Pierwsza niedziela, w którą nie zrobiliśmy zakupów w sklepach jest już za nami. Wśród objętych nowymi przepisami miejsc są wyjątki, ale mimo wszystko, większość popularnych sklepów pozostaje zamknięta. Nie każdy radzi sobie z tym najlepiej.

Chociaż PiS stworzył tę ustawę w dużej mierze dlatego by przypodobać się klerowi, to zapił z nich najbardziej rozpoznawalny, polski kapłan. Zwolennicy zmian wprowadzonych przez PiS mówią o tym, ze dzięki tej zmianie Polacy będą mieli więcej czasu dla rodziny.

Sklep Rydzyka otwarty w niedzielę

Księża powinni więc w tej sytuacji świecić przykładem i wychwalać nową ustawę. Niestety, przykład z samej góry nie jest najlepszy dla kapłańskiego środowiska.

Sklep Rydzyka złamał prawo w pierwszą niehandlową niedzielę. Dziennikarz tygodnika „NIE” zamieścił w sieci nagranie na którym pokazuje, że księgarnia związana z Ojcem Rydzykiem była otwarta w niedzielę.

Dziennikarz udał się w ostatnią niedzielę do księgarni przy kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Lokal był otwarty! Jednak środowisko kościelne zaczęło zasłaniać się tym, że dewocjonalia i pamiątki w niej sprzedawane, nie są objęte zakazem handlu. Po raz kolejny ojcu Rydzykowi wszystko się upiecze.

– Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy. Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących – i pomyśleć, że tak właśnie komentował ojciec Rydzyk to, że zakaz handlu niedzielnego będzie w Polsce wprowadzany etapowo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz handlu w niedzielę ominie słynną polską galerię handlową
  2. Zakaz handlu: Tesco zabarykadował się wózkami, klientów wmurowało
  3. Zakaz handlu od dzisiaj! Ale te sklepy są OTWARTE

Tej pięknej chrześcijance terroryści nie pozwolili się rozbierać! Dlaczego?


Obraz typowego Polaka? Rodacy bezlitośnie wykpiwają swoje przywary [MEMY]

Źródło: wprost.pl

Zobacz również