Uruchomienie rejestru pedofilów spotkało się z gromkimi brawami także po stronie przeciwników obozu dobrej zmiany. Nie sposób było bowiem pochwalić za taki gest przeciw pedofilom i gwałcicielom. Kiedy jednak brawa ucichły okazało się, że nie wszystko jest tak, jak powinno. Na PiS po raz kolejny spadła krytyka i hańba.

„Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców” – tymi słowami Zbigniew Ziobro chwalił uruchomienie przez jego resort Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak pięknie, jak być powinno. Pośród 800 zamieszczonych w nim nazwisk brak jakiegokolwiek nazwiska duchownego. Nawet tych, którzy dopuścili się najokrutniejszych przestępstw na tle seksualnym.

ZOBACZ TAKŻE: Przełom! PiS wyciąga rękę do WOŚP

„Hańba dla PiS” to mało powiedziane

Sprawę nagłośnił Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”, która walczy z pedofilią w Kościele. W jej rejestrze znajduje się 50 duchownych. Jak mówi jednak aktywista, żadnego z nich nie znajdziemy w publicznym rejestrze. Lisiński ma nadzieję, że ich dane znajdują się chociaż w tym utajnionym spisie.

– W naszym rejestrze jest ponad 50 księży, którzy zostali już prawomocnie skazani m.in. za gwałty. Niektórzy z nich wciąż siedzą w więzieniu, inni są już na wolności. Szukałem ich nazwisk, ale nie ma ich w tym rejestrze. Mam nadzieję, że chociaż są w tym drugim, utajnionym rejestrze – mówi prezes fundacji.

Szokuje fakt, że brak nawet niesławnego księdza Romana, o którym głośno było kilka lat temu. Duchowny został znienawidzony przez całą Polskę za to, że z 13-letniej dziewczynki uczynił swoją seksualną niewolnicę. Co więcej, kiedy dziecko zaszło w ciążę, ten kazał jej dokonać aborcji, bo „nie chciał mieć bachora”. Choć skazano go na 8 lat więzienia, spędził w nim tylko 4, a po wyjściu… dalej odprawia msze i naucza dzieci. Bez wątpienia, PiS nie umieszczając jego nazwiska w rejestrze, okryło się hańbą.

ZOBACZ TAKŻE: PiS triumfuje! Masowy transfer posłów opozycji do obozu władzy

źródło: natemat.pl

10 najbardziej przerażających miejsc na świecie [ZOBACZ!]


Ten człowiek NICZEGO SIĘ NIE BOI! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również