W nocy ze środy na czwartek w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu doszło do walki około dwustu osób. Starli się ze sobą Syryjczycy i Afgańczycy. Zarzewiem konfliktu miała być kłótnia o prysznice.

Mimo iż starcia były naprawdę poważne i trwały prawie całą noc, to nie są znane dokładne dane na temat skutków walk. Niemieckie media mówią o wielu rannych, ale nie pada dokładna liczba.

Także powód, dla którego uchodźcy wszczęli walki nie jest pewny. Hamburski dziennik „Morgenpost” podaje, że poszło o użytkowanie pryszniców, a podczas starć w ruch miały pójść kamienie i rury metalowe.

Walkę imigrantów ukróciła dopiero policja, której udało się nad ranem przejąć kontrolę nad sytuacją. Jednak funkcjonariusze nie mieli łatwego zadania – potrzebowano aż pięćdziesięciu mundurowych, by definitywnie zakończyć rozruchy.

Coraz częściej w niemieckich mediach wskazuje się na problem przepełnionych obozów dla uchodźców, a także złego zarządzania nimi. Coraz częściej padają też głosy o wprowadzeniu segregacji w obozach, w celu zapewnienia spokoju wśród imigrantów. Ludzie mieliby być grupowani na podstawie swoich narodowości, podobnie także muzułmanie mieliby być izolowani od chrześcijan.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

Zobacz również