Tajemnicza śmierć słynnego sportowca. Na koncie miał 3 złote medale olimpijskie

Tajemnicza śmierć słynnego sportowca. Na koncie miał 3 złote medale olimpijskie Źródło: .

Halvard Hanevold, zdobywca trzech złotych medali olimpijskich nie żyje. Zmarł w wieku 49 lat. Przyczyny śmierci znakomitego norweskiego biathlonisty nie są jeszcze znane.

Halvard Hanevold był sześciokrotnym medalistą olimpijskim, a także szesnastokrotnym medalistą mistrzostw świata. Był zaliczany do grona najlepszych strzelców wśród biathlonistów. Norweski świat sportu pogrążył się w żałobie. Hanevold zmarł 3 września nad ranem, w swoim rodzinnym domu na obrzeżach Oslo. Przyczyny śmierci sportowca nie są jeszcze znane.

Halvard Hanevold był gwiazdą wśród biathlonistów 

Norweski biathlonista miał na swoim koncie szereg sportowych sukcesów. Trzykrotnie zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich. Zakończenie kariery ogłosił po sezonie 2009/2010. Po rozstaniu się z uprawieniem sportu pracował dla norweskiej stacji NRK, w której komentował zmagania biathlonistów.

Jednym z największych sukcesów Hanevolda w sportowej karierze było zdobycie złota olimpijskiego na 20 km w Nagano. Zwyciężał również w sztafecie w Vancouver i Salt Lake City. Jego kariera była długa i obfitowała w szereg sukcesów. W Pucharze Świata norweski sportowiec brał udział przez 17 sezonów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według norweskich mediów, Halvard Hanevold zmarł w swoim domu w Asker. Niestety na ten moment nie są znane dokładne przyczyny jego śmierci. Wiadomo jedynie, że nastąpiła nagle. Kilka dni przed swoją śmiercią Norweg był we Francji na festiwalu, którego organizatorem był Martin Fourcade, francuski biathlonista.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Żoną Hanevolda była Sandra Keith, kanadyjska biathlonistka, z którą sportowiec miał dwójkę dzieci. Świat biathlonu pogrążył się w żałobie. Prezes norweskiej federacji biathlonu, Arne Horten przyznał, że Norwegia straciła nie tylko wielką gwiazdę, ale także fantastycznego człowieka. Powiedział również, że bardzo ciężko będzie pogodzić się wszystkim z jego nagłym odejściem.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News