Halszka Lehman: Pochodzenie aktorki Pierwszej Miłości może zaskakiwać

Halszka Lehman: Pochodzenie aktorki Pierwszej Miłości może zaskakiwać Źródło: youtube.com/Pierwsza Milosc

Halszka Lehman - kim jest ta znana aktorka, skąd pochodzi? Jej nietypowe imię i nazwisko może sprawiać, że wielu fanów polskich telenowel wpadnie w zadumę nad tym, skąd pochodzi jedna z ich ulubionych aktorek, która wciela się w rolę Wiktorii Tecław z serialu Pierwsza miłość.

Halszka Lehman - kim jest ta aktorka? Wiele osób może zastanawiać się, co ktoś o tak dziwnie brzmiącym nazwisku robi na planie polskiej telenoweli obyczajowej. Wyjaśniamy, skąd pochodzi Halszka Lehman, kim jest i co o niej wiemy. Na naszych antenach gości już od 2010 roku!

Halszka Lehman - pochodzenie, historia, serial Pierwsza miłość

Halszka Lehman jest bardzo ciekawą postacią. Od samego początku swoich występów w serialu Polsatu Pierwsza miłość przyciąga przed ekrany naprawdę ogromne rzesze widzów - wszyscy są przyciągani jej wdziękiem, urokiem i kunsztem aktorskim, który rozwija się już od wielu lat. Kobieta urodziła się w Poznaniu, w 1986 roku. Jest to dość zadziwiające, ponieważ ma ona bardzo nietypowe i rzadko spotykane imię - w Polsce nie żyje wiele Halszek. Jednak okazuje się, że wcale nie przyjechała do nas z zagranicy, po prostu jej rodzice mogli poszczycić się naprawdę nietypową inwencją w dzień jej narodzin. 

Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania tej aktorki, jest to także ciekawa i dość problematyczna sprawa. gwiazda od zawsze utrzymuje, że pochodzi z Lubonia. Jednak nie jest to do końca prawda, gdyż urodziła się w Poznaniu, a wychowywała między innymi jeszcze w Wirach. W Poznaniu także ukończyła liceum i studiowała teatrologię, jednak tamtejszych studiów nie ukończyła. Jest absolwentką szkoły wrocławskiej, a dokładniej Państwowej Wyższej szkoły teatralnej. Nie osiadła jednak na długo w żadnym z tych miast, gdyż postanowiła włożyć wszystko co możliwe w zostanie zawodową aktorką. W związku z tym marzeniem przeniosła się do Warszawy, gdzie najłatwiej o różnego rodzaju możliwości związane z rola, angażami czy innymi "fuchami" dla aktorów.

Halszka Lehman jest najbardziej znana ze swojej roli w serialu Pierwsza miłość, gdzie już od kilku lat wciela się w postać Wiktorii Tecław. Jednak wcale nie jest to jej jedyne aktorskie osiągnięcie - wręcz przeciwnie! Debiutowała już mając 16 lat w "Próbach", następnie grała w wielu sztukach teatralnych, szczególnie inscenizacjach Mrożka. Jej działalność nie zamyka się tylko do ekranów i scen teatralnych - jest także zainteresowana kabaretem i występami z innymi komikami. Była jedną z głównych kandydatek do występów w Kabarecie Moralnego Niepokoju, który, jak sama mówiła, był dużą częścią jej dzieciństwa:

- Niezależnie od tego czy będę w Kabarecie Moralnego Niepokoju, czy nie, świetnie było zobaczyć siebie w zupełnie innej roli. No i z nimi: nie zamieniłabym się na żaden inny kabaret. Mówię o tym na razie w kategorii marzenia dziewczyny z Lubonia, która oglądała ich w telewizji, a potem stanęła po drugiej stronie - powiedziała w wywiadzie.

Halszka Lehman - Instagram, Facebook

Wiele osób bez wątpienia chciałoby śledzić poczynania młodej aktorki na jej trudnej drodze kariery. Czy w takim razie znajdziemy ją na jakichś mediach społecznościowych? Jest to przecież najłatwiejszy sposób na kontakt pomiędzy aktorkami i ich fanami. Niestety, wydaje się, że Halszka Lehman nie jest zbyt aktywna na tych platformach. Nigdzie nie znajdziemy linków do jej postów na Instagramie lub Twitterze. Istnieje za to założona przez nią strona na Facebooku, na którą każdy z nas może wejść i zobaczyć wpisy aktorki. Tutaj też niestety nie powinniśmy liczyć na najnowsze informacje - została ona utworzona w 2012 roku, a ostatni post gwiazda zamieściła na niej 4 lata później, w 2016 roku. Wygląda więc na to, że nie stara się ona utrzymywać swojej obecności w mediach społecznościowych i wybiera raczej spokojne życie bez wścibskich oczu innych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
  2. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  3. Marta Klubowicz: Mąż, gdzie mieszka, życie prywatne
  4. Jak schudła Aleksandra Zienkiewicz? Tajemnica aktorki wyszła na jaw
  5. Ile lat ma Aneta Zając? Możecie się mocno zdziwić

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News