
Ksiądz twierdzi, że poświęcenie hali sportowej jest nieważne, bo święcenia dokonał inny ksiądz. Ręce opadają
Hala sportowa w Gryficach (województwo zachodniopomorskie) przed siedmioma laty została poświęcona przez duchownego ze Szczecina. Proboszcz z miejscowej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przekonuje, że sakrament jest nieważny, bo nie udzielił go ksiądz z miejscowości, w której znajduje się obiekt sportowy.
Hala sportowa w Gryficach - według proboszcza miejscowej parafii - powinna zostać poświęcona ponownie, tym razem przez księdza z lokalnego kościoła. Uważacie, że ma rację?
Hala sportowa została poświęcona w nieprawidłowy sposób?
- Tam nie ma ducha, który powinien być - mówi proboszcz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach przekonując, że poświęcenie obiektu odbyło się w nieprawidłowy sposób, w związku z czym jest nieważne.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
Gdy hala sportowa powstała, ówczesny starosta Gryfic, Kazimierz Sać, nie zaprosił na otwarcie i poświęcenie Gryf Areny duchownego z lokalnej parafii. Błogosławieństwa udzielił ksiądz Wiesław Dyk ze Szczecina, co według proboszcza nie powinno mieć miejsca.
Duchowny porównał poświęcenie hali z udzieleniem sakramentu, którego powinien dokonać kapłan z miejscowej parafii, a nie duchowny "z zewnątrz". Tak bowiem nakazuje tradycja.
Dzisiaj grzeje:
- Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
- Tragiczna wiadomość z rana. Nie żyje wybitny wokalista, o śmierci poinformował m.in. Robert Gawliński
- Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające
- Ślub byłby nieważny i ja się tu ośmielam powiedzieć: Ta "Sać Arena" jest nieważnie poświęcona - mówił kapłan w rozmowie z Radiem Plus.
Proboszczowi z Gryfic nie spodobało się także to, że szczeciński ksiądz przyjechał na miejsce na motocyklu.
Zobacz także w naszych serwisach:
- Kobieta zmarła 2 tygodnie przed ślubem. Wybranek wkrótce znalazł na jej telefonie zdjęcie, które sprawiło, że zalał się łzami
- Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
- Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
- Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
- Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
- Szukasz deseru na Andrzejki? Polecamy doskonałe ciasto „Hrabina”
- Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
Źródło: Super Express
