To oficjalne. Morawiecki wbił gwóźdź do trumny Dudy

To oficjalne. Morawiecki wbił gwóźdź do trumny Dudy

Gwóźdź do trumny prezydenta Andrzeja Dudy został brutalnie wbity przez Mateusza Morawieckiego. Jest to kolejny cios wymierzony w stronę prezydenta, wyprowadzony przez PiS. Czyżby to był koniec współpracy?

Andrzej Duda podczas trwania swojej kadencji wielokrotnie narażał się rządowi PiS. Wystarczy wspomnieć jego nieudane referendum, które zostało odrzucone przez Senat, albo jego zawetowanie części ustaw wchodzących w skład reformy sądownictwa. Teraz premier Mateusz Morawiecki ponownie uderza w Andrzeja Dudę, tym razem w sprawie wyborów samorządowych.

Znamy datę wyborów, kolejny gwóźdź do trumny Dudy

Jeszcze, gdy los referendum konstytucyjnego ogłoszonego przez prezydenta nie był przesądzony, Andrzej Duda przedstawił również daty nadchodzących wyborów. Prezydent chciał, aby wybory samorządowe odbyły się 10 listopada, jednak jak widać Mateusz Morawiecki wraz z PiS, nie zamierza tej daty brać nawet pod uwagę. Premier korzystając ze swojego profilu na Twitterze ogłosił dokładne daty pierwszej i drugiej tury wyborów. Do urn Polacy udadzą się 21 października i 4 listopada. - Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! - pisze Morawiecki. Według wielu polaków pokazuje to dobitnie, że PiS nie chce mieć już nic wspólnego z Dudą. Oceniają ten ruch Morawieckiego jako kolejny gwóźdź do trumny prezydenta, którego druga kadencja stoi pod coraz większym znakiem zapytania.

Czy Andrzej Duda wystartuje w wyborach?

Wybory prezydenckie są coraz bliżej. Wiele osób zastanawia się, czy Andrzej Duda zdecyduje się walczyć o swoją drugą kadencję. Według wielu osób, nawet jeżeli prezydent będzie chciał podnieść rękawice, to PiS może mu to usilnie utrudnić, odcinając się od polityka po tym, co zrobił podczas aktualnej kadencji. Mimo wszystko bez wątpienia wiele osób bardzo by chciało, aby Duda nadal reprezentował nasz kraj.Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Spraw Zagranicznych zdradził sekret. To może być koniec Polski w Unii Europejskiej
  2. Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz
  3. Krzysztof Jackowski przeraził fanów. Mówi o swojej śmierci
źródło: wp.pl Następny artykuł