Niemal nikt nie przeżył. Prawie wszystkie gwiazdy filmu "Potop" nie żyją

Niemal nikt nie przeżył. Prawie wszystkie gwiazdy filmu "Potop" nie żyją Źródło:

Potop, kultowy film Hoffmana, został zekranizowany w 1974 roku. Produkcja zachwyciła widzów, a na szczególną pochwałę zasłużyli świetni aktorzy. Niestety, niemal wszystkie gwiazdy ekranizacji nie żyją. Przeżyła tylko jedna osoba.

„Potop” J. Hoffmana to adaptacja filmowa słynnego dzieła Henryka Sienkiewicza. W 1975 roku ekranizacja została nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film otrzymał takie nagrody, jak Złote Lwy, czy Złote Kaczki.

Potop: niemal wszystkie gwiazdy nie żyją

Największym plusem Potopu jest gra aktorska, która nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Niestety większość gwiazd występujących w głównej obsadzie kultowego filmu już odeszła. Małgorzata Braunek, niezapomniana Oleńka Bilewiczówna w Potopie, zmarła 23 czerwca 2014 roku. Odeszła w wieku 67 lat po ponad rocznej walce z rakiem. Inna gwiazda "Potopu", Tadeusz Łomnicki, który w filmie wcielił się w postać Jerzego Michała Wołodyjowskiego, odszedł w 22 lutego 1992 roku. Śmierć nadeszła nagle. Zmarł  w wieku 65 lat na deskach Teatru Nowego w Poznaniu podczas próby do "Króla Leara" Williama Szekspira. Niestety nie żyją już także m.in. Kazimierz Wichniarz (Jan Onufry Zagłoba) i Władysław Hańcza (Janusz Radziwiłł). Na szczęście wciąż możemy cieszyć się oglądaniem gry aktorskiej Daniela Olbrychskiego, który w "Potopie" wcielił się w główną postać, Andrzeja Kmicica. Zobacz także:
  1. Oglądałeś „Czterech pancernych i psa”? Ujawniono informacje, które wprawią Cię w osłupienie
  2. Pola Raksa ma prawie 80 lat. Kiedy zobaczycie jak wygląda, zemdlejecie
  3. Katarzyna W., mama Madzi powraca. Kolejna osoba została zamordowana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News