Gwiazdy polubiły "życie w pudełkach". Egurrola po premierze

Gwiazdy polubiły "życie w pudełkach". Egurrola po premierze Źródło:

"Życie w pudełkach" to opowieść o ograniczeniach, jakie spotykają nas na drodze do wyznaczonego celu. Jest szczera, czasem brutalna. Uwagę zwraca forma, w jakiej przedstawiona jest ta specyficzna, porywająca sztuka.

"Boxality" - to tak brzmi tytuł pierwszego w Polsce performance w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku. Jest to mocna historia w reżyserii Agustina Egurroli, którą aktorzy opowiadają... tańcem. Pierwszy z czterech spektakli odbył się 21 listopada w stołecznym teatrze Palladium. „Boxality” można dosłownie przetłumaczyć jako życie w pudełkach. Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 22 listopada oraz 12 i 13 grudnia.

Życiowe ograniczenia

Reżyser spektaklu Agustin Egurrola w wywiadzie dla onet.muzyka.pl opowiada o swoich przeżyciach i o tym, jak powstał pomysł na tego rodzaju sztukę. - Cały czas szukałem tematu, który jest dla mnie ważny. Pomysł na „Boxality” narodził się w momencie, w którym po raz kolejny przekonałem się o pewnych swoich ograniczeniach. Kiedy poczułem, że nie mogę pewnych rzeczy przeskoczyć, pewnych rzeczy osiągnąć, bo wszystkie przeszkody są we mnie. Zdałem sobie wtedy sprawę, że największym ograniczeniem jestem ja sam. Postanowiłem po prostu o tym opowiedzieć. Pokazać, że jak myślisz, tak masz (...) Postanowiłem walczyć ze swoimi ograniczeniami, ze swoim boxality, pudełkiem, w którym żyję - mówi Egurrola. ZOBACZ TAKŻE: Pamiętacie spektakl „Klątwa”? Teraz będzie o nim 4 razy głośniej

Wsłuchać się w siebie

Jak wspomnieliśmy, spektakl w całości opowiadany jest tańcem przez przez najlepszych tancerzy w Polsce. Muzykę do tej niezwykłej sztuki napisał Andrzej Smolik. Jak sam przyznaje, to zadanie było dla niego dużym wyzwaniem. - Podjąłem się tego zadania bo czułem, że będzie to okazja do wsłuchania się w siebie, swoje emocje, życie. Sam pomysł przyjrzenia się ograniczeniom wydał mi się bardzo bliski, bo przecież każdy z nas się z nimi spotyka na co dzień, choć może nie zdaje sobie z tego sprawy, tego nie dostrzega - komentuje Smolik. ZOBACZ TAKŻE: Pijany polityk PiS-u wywołał awanturę w teatrze Żebrowskiego. „Wszyscy macie przesrane! Wiecie kim jestem?”

Gwiazdy wspierały reżysera

Na premierze nowoczesnego spektaklu nie zabrakło celebrytów. Pojawili się m.in.: Edyta Herbuś, Patrycja Kazadi, Sabina Jeszka Malecka, Michał Piróg, Tomasz Kammel czy Antek Smykiewicz. Zobaczcie, kto jeszcze wspierał w tym ważnym dniu Agustina Eggurolę!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News