TVP kontynuuje swoją bardzo złą passę. Stacja na każdym kroku zalicza potknięcia, które zaczynają zniechęcać do niej coraz więcej osób. Na domiar złego, zaczynają się od niej odwracać nawet największe gwiazdy. Jacek Kurski musiał przecierać oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczył jak ulubieniec prawicy nokautuje obecną władzę.

TVP i Polskie Radio nie za bardzo skrywają to, że wiele ich działań podyktowanych jest decyzjami politycznymi. W ramach przeróżnych zawirowań z publicznymi mediami musieli pożegnać się ich wieloletni współpracownicy.

Jednak wydaje się, że karma w końcu wróciła i tym razem to gwiazdy odwrócą się od państwowych nadawców. Może to być tym bardziej bolesne, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy „dobrej zmiany” w mediach skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość jak nigdy wcześniej.

TVP – największy gwiazdor uderza w PiS

Wojciech Cejrowski był jedną z osób, której udało się przetrzymać trudne czasy zmian. Podróżnik i biznesmen stał się stałym gościem Michała Rachonia na antenie TVP Info, gdzie komentował aktualne wydarzenia polityczne. Jednak w rozmowie z dziennikarzem nigdy nie pozwoliłby sobie na to, co napisał niedawno na swoim Facebooku.

– Nie mieliście napisanej Konstytucji, gdy startowaliście w wyborach z hasłami, że trzeba Konstytucję zmienić, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś. Nie mieliście napisanej ustawy antyaborcyjnej, gdy obiecaliście w wyborach, że będzie uchwalona, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś, a tę przyniesioną przez milion Obywateli sabotujecie. Nie mieliście napisanej żadnej ustawy, gdy ogłaszaliście swój program Dobrej Zmiany, prawda? A dziś piszecie je w pośpiechu i uchwalacie w pośpiechu niedopracowane – rozpoczął swój wywód.

Podróżnik bardzo zdecydowanie odniósł się do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Stwierdził, że nie było w nich żadnego ładu i składu.

– Nie mieliście żadnego planu obchodów stulecia Niepodległości, prawda? Gdybyście mieli, to byście się nimi chwalili dwa lata temu, prawda? (…) Wydać 200 milionów potrafi każdy, ale hasło „200 milionów” to nie jest plan i nie są to huczne obchody, lecz zaledwie wysoki rachunek za… Za jedno wielkie nic. Dwadzieścia koncertów na świecie… hm. Drogo. Organizowałem koncerty, organizowałem z moim Ojcem całe festiwale i wiem ile to kosztuje. Koncerty za granicą, a co dla Narodu tutaj? Mamy sobie pośpiewać i zapisać rekord do Księgi Guinnessa? – dopytuje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda i narodowcy, czyli MEMY po obchodach 11 listopada

PiS do niczego nie potrzebne?

Na sam koniec gwiazdor TVP wyraził bardzo antyrządowy pogląd. Stwierdził, że tak naprawdę taka władza jest do niczego nie potrzebna.

– Naród nadal musi sobie sam organizować swoje święto bez was. A wy? Przyłączacie się w ostatniej chwili do naszych obchodów? OK, dobre i to, ale mieliście być liderami.Dajemy sobie radę bez was, bo nie mamy wyjścia. Tylko po co wy nam jesteście potrzebni, skoro wciąż musimy sobie dawać radę sami? I najczęściej musimy sobie dawać radę PRZECIW wam – podsumował.

Od razu wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy będzie to koniec wizyt Wojciecha Cejrowskiego w programie Michała Rachonia. Póki co ani podróżnik, ani stacja nie zabrali głosu w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kwaśniewski ujawnił tajny plan Tuska! Trzęsienie ziemi w polskiej polityce 
  2. Rydzyk wbija nóż w plecy Kaczyńskiemu! To zniszczy jego partię 
  3. Pawłowicz totalnie odleciała! Brutalnie zaatakowała starszego mężczyznę
  4. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?

O czym Benedykt XVI nie mówił. Mroczne tajemnice i szokujące fakty