Nie żyje gwiazdor wielkiego hitu "Terminator". Koszmarna wiadomość

Nie żyje gwiazdor wielkiego hitu "Terminator". Koszmarna wiadomość Źródło: Fot. Publicdomainpictures.com

Media z żalem podały smutną informację o śmierci gwiazdora kina. Zmarły artysta miał ponad 90 lat. Polacy poznali go dzięki telewizji Polsat, która wyemitowała kultowy film z jego udziałem nie jeden raz.

Miłośnicy telewizji Polsat stracili właśnie jedną z gwiazd, które przez lata zabawiały ich z ekranu. Uwielbiany pod obu stronach Oceanu Atlantyckiego aktor Dick Miller odszedł przed zaledwie 4 dniami w Toluca Lake w stanie Kalifornia. Dick Miller znany był w Polsce przede wszystkim z roli w filmie "Terminator". Ten kultowy film Polacy mogli oglądać parokrotnie dzięki telewizji Polsat. - Ze smutkiem muszę zawiadomić, że odszedł od nas jeden z moich najlepszych przyjaciół i najcenniejszych współpracowników. W pewnym sensie wychowałem się, oglądając Dicka Millera w filmach z lat 50. i byłem zszokowany, gdy zagrał w moim debiucie - napisał na Twitterze aktor Joe Dante.

Miller znany w Polsce był przede wszystkim z roli właściciela sklepu z bronią w "Terminatorze". Jednak nie tylko w "Terminatorze" dał się poznać Polakom. Ogółem swojego talentu udzielił w więcej niż 175 filmach, grając głównie postaci drugo- i trzecioplanowe.

Nie żyje aktor z hitu telewizji Polsat

Miller zagrał w wielu produkcjach, które osiągnęły status kultowych, a "Terminator" jest tylko jedną z nich. 63-letnia kariera hollywoodzkiego weterana obfitowała w wiele zapamiętanych epizodów, za które kochają go fani kina na całym świecie. Jego najpopularniejszym angażem była rola Murraya Futtermana w horrorze "Gremliny" z 1984 roku, który także wielokrotnie emitowała telewizja Polsat. Aktor zmarł 30 stycznia w wieku 91 lat z przyczyn naturalnych. Informacje o tym podały wszystkie związane z kinem media w USA. Dick Miller zmarł w swoim domu przy członach rodziny - żonie Lainie, córce Barbarze i wnuczce Autumn.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Skąd pochodził Dick Miller

Miller urodził się 25 grudnia 1928 roku na nowojorskim Bronxie w rodzinie osiadłych w USA rosyjskich Żydów. Zanim zaczął grać w filmach, był pisarzem, a także zdobył tytuł doktora w dziedzinie psychologii. Służył również w Marynarce Wojennej USA. Karierę aktorską rozpoczął w 1955 roku po przeprowadzce do Kalifornii, do której wyjechał w poszukiwaniu pracy w zawodzie pisarza. Przez całe życie związany był z jedną kobietą, z którą ślub wziął w 1967 roku. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jak mieszka Dawid Podsiadło? ZEMDLEJECIE z wrażenia!
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. To poszło na wizji DDTVN! Widzowie w pośpiechu zmieniali kanał
  4. Rydzykowi się powodzi! Trzymajcie się krzeseł, wiemy ile zarobiła Telewizja Trwam
  5. To koniec! Najbardziej wpływowa postać show-biznesu postanowiła zniszczyć Rozenek
  źródło: Super Express
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News