Gwiazdor disco polo nękany przez państwo! Ma dość
Wiadomości Pikio - 21 Lipca 2018

Gwiazdor disco polo nękany przez państwo! Ma dość

Sławomir Świerzyński jest jedną z największych gwiazd krajowej sceny disco polo. Lider zespołu Bayer Full udzielił właśnie niezwykle przykrego wywiadu, w którym ujawnił, jak bardzo wściekł się na organy państwowe i polski system emerytalny. Skąd ta złość u kultowego muzyka?

Świerzyński ma 57 lat i coraz bardziej zbliża się już do wieku emerytalnego. Jak każdy Polak, który przekroczył konkretny rok życia, otrzymał więc list z wyliczeniem kwoty emerytury. Muzyk w rozmowie z "Super Expressem" wyjawił, jak bardzo rozzłościła go treść oficjalnego pisma.

Gwiazdor disco polo jest wściekły

- Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć. Według ustawy, jeśli nie osiągam 700 złotych, to i tak je dostanę, co nie zmienia faktu, że państwo robi sobie z nas żarty - powiedział wyraźnie rozsierdzony wokalista. - Żeby żyć na przyzwoitym poziomie, zamierzam i muszę pracować do końca życia. Niech oni mi tej emerytury nie dadzą, nawet jej nie chcę. (…) Naprawdę lubię swoją pracę i będę śpiewał, dopóki ludzie będą chcieli mnie słuchać. (...) Moja sytuacja nie jest zła, ale nie mogę cicho siedzieć, kiedy mnie się wylicza na 386 zł, a sędziemu gwarantuje się 12 tys. spoczynkowej emerytury, gdzie to ja na niego płaciłem - dodał także poirytowany Świerzyński.

Szczere wyznanie wokalisty

- Nie wierzę, że w ogóle jakąkolwiek emeryturę dostanę. Wolałbym co miesiąc przelewać tę kwotę na konto oszczędnościowe w banku i przynajmniej miałbym pewność, że nie wyjmę mniej, niż włożyłem - podsumował muzyk disco polo. Warto zaznaczyć, że z podobnymi problemami borykają się obecnie tysiące Polaków. Świerzyński może jednak odpowiednio nagłośnić kontrowersyjny kłopot dzięki swojej show-biznesowej pozycji.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmar w Mam Talent! Podczas występu upuścił żonę w płomienie (VIDEO)
  2. Widzowie TVN oburzeni! Chcą zlinczować gwiazdę show
  3. W ostatniej chwili uratowali kilkadziesiąt psów! Tragiczna akcja w Polsce
ZAMIANA
zenek_martyniukNikt nie wiedział tego o Zenku Martyniuku. Tajemnice, które ukrywał latami ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
lekarzJaki zawód powinieneś wykonywać zgodnie z twoim znakiem zodiaku? [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News