Gwiazda wrzuciła zdjęcie w seksownej burce. Gorzko tego pożałowała (FOTO)

Gwiazda wrzuciła zdjęcie w seksownej burce. Gorzko tego pożałowała (FOTO)

Piosenkarka Alicia Keys, która w ostatnim czasie zasłynęła z tego, że całkowicie zrezygnowała z makijażu, znów zadziwiła fanów. Tym razem jednak w większości negatywnie. Po tym, jak opublikowała na swoim profilu na portalu społecznościowym zdjęcie w burce, spadła na nią fala ostrej krytyki.

Gwiazda nie przyznała, czy to ona znajdowała się na zdjęciu. Fani jednak są o tym w większości przekonani. Skrytykowali ją nawet nie tyle za fotografię niezgodną z prawami religii, której zasady wizualizuje formą stroju, ile za to, że propaguje go, mimo iż jest "więzieniem" wielu kobiet.

"Nasza siła leży w naszych różnicach, nasza moc jest w różnorodności. Wszyscy jesteśmy piękni. Kiedy patrzymy na innych, widzimy siebie..." - napisała Alicia Keys. Podpis miał więc sugerować, że dołączone zdjęcie nawołuje do bycia wyrozumiałym i tolerancyjnym. Internauci chyba jednak nieco inaczej zrozumieli intencje autorki, zarzucając jej nieświadomość tego, jak czują się w swoim stroju niektóre muzułmanki.

Wiele osób dzieliło się z piosenkarką historią Malak Al Shehri, kobiety z Sudanu, którą za odmówienie noszenia burki spotkały represje religijnej policji. Oprócz tego, za swoją decyzję otrzymywała wiele pogróżek, życzono jej śmierci. Inni internauci pisali, że Keys powinna się wstydzić "celebrowania symbolu kobiecego nieszczęścia".

Piosenkarka usunęła już post zawierający głośne zdjęcie. Nie napisała żadnego tłumaczenia, czy przeprosin.

fot. twitter/ Alicia Keys (milo.yiannopoulos.net)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News