TVP w szoku. Uhonorowana przez stację Regina Bielska nie żyje. Gwiazda muzyki popularnej zmarła w wieku 90 lat w swoim domu w Gdańsku. Fani słynnej piosenkarki ślą kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie.

TVP uhonorowała ją jako gwiazdę polskiej piosenki. Regina Bielska swoją karierę muzyczną zaczęła w latach 50. W powojennym Trójmieście była największą gwiazdą ekskluzywnego, sopockiego Grand Hotelu. Kobieta w trakcie swojej kariery nagrała wielkie przeboje, a także występowała za granicą.

TVP w szoku. Regina Bielska nie żyje

Kobieta urodziła się we Lwowie w 1927 roku. Od dziecka przejawiała wielkie zainteresowanie muzyką i talent. Niestety druga wojna światowa, jak też konieczność opuszczenia rodzinnego miasta w 1945 roku, pozbawiły ją ukochanego miejsca. Swoim nowym miejscem do życia uczyniła Gdańsk i Sopot, w których miała zacząć się jej wielka kariera.

Kobieta debiutowała na scenach luksusowego Grand Hotelu, który w latach 50 był najbardziej luksusowym obiektem ówczesnej Polski Ludowej. To tam, śpiewając w restauracji, poznała Jana Cajmera. Mężczyzna był wtedy dyrektorem Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia.

Dzięki znajomości, niebawem została solistką zespołu Albatros, który pływał w rejsach statku Batory. W międzyczasie nagrywała dużo piosenek. Do jej największych szlagierów należą „Szeptem”, „Żyje się raz”, „Kasztany”, „Czarny Orfeusz”, „Samotny dom” czy „Liliowy wrzos”

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Milionerzy: Szokujące kulisy programu. Widzowie nie mieli o tym pojęcia

Gdańsk był jej domem

Kobieta była miłośniczką Trójmiasta, które dało jej największą, życiową szansę. Dzięki swojej popularności i obyciu występowała także za granicą. Podziwiać mogli ją widzowie z Francji, Belgii, czy Związku Radzieckiego. Piosenkarka, nazywana przez fanów polską Ymą Sumac była także w szczęśliwym związku małżeńskim. Jej mężem był pianista Romuald Milner.

Piosenkarka od 20 lat pozostawała na zasłużonej emeryturze. Oddaliła się od polskiego show-biznesu i życia publicznego. Ostatnim triumfem legendarnej piosenkarki była zdobyta w 2000 roku nagroda za piosenkę „Liliowy wrzos”, za którą otrzymała nagrodę widzów TV Gdańsk za „Złotą piosenkę 1992-2000”. Kobieta została także uhonorowana przez TVP, która uznała w 2012 roku artystkę za jedną z bardziej istotnych gwiazd muzyki 50-lecia telewizji publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdy disco polo staną przed sądem za ten występ! Nie takiej kariery się spodziewały
  2. Meghan Markle znów złamała protokół. Nie tylko królowa Elżbieta ma tego dość
  3. TVN w panice próbuje usunąć to nagranie z sieci! Skandaliczne zachowanie ich gwiazdora
  4. Agnieszka Kotulanka miała ujawnić mroczny dramat. Córka zdradziła o co chodziło
  5. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?

Zbigniew Wodecki tym się nie chwalił! Takiego go nie znaliśmy

 

Zobacz również