Nie żyje słynna polska piosenkarka. Fani są załamani

Nie żyje słynna polska piosenkarka. Fani są załamani

TVP w szoku. Uhonorowana przez stację Regina Bielska nie żyje. Gwiazda muzyki popularnej zmarła w wieku 90 lat w swoim domu w Gdańsku. Fani słynnej piosenkarki ślą kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie.

TVP uhonorowała ją jako gwiazdę polskiej piosenki. Regina Bielska swoją karierę muzyczną zaczęła w latach 50. W powojennym Trójmieście była największą gwiazdą ekskluzywnego, sopockiego Grand Hotelu. Kobieta w trakcie swojej kariery nagrała wielkie przeboje, a także występowała za granicą.

TVP w szoku. Regina Bielska nie żyje

Kobieta urodziła się we Lwowie w 1927 roku. Od dziecka przejawiała wielkie zainteresowanie muzyką i talent. Niestety druga wojna światowa, jak też konieczność opuszczenia rodzinnego miasta w 1945 roku, pozbawiły ją ukochanego miejsca. Swoim nowym miejscem do życia uczyniła Gdańsk i Sopot, w których miała zacząć się jej wielka kariera. Kobieta debiutowała na scenach luksusowego Grand Hotelu, który w latach 50 był najbardziej luksusowym obiektem ówczesnej Polski Ludowej. To tam, śpiewając w restauracji, poznała Jana Cajmera. Mężczyzna był wtedy dyrektorem Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia. Dzięki znajomości, niebawem została solistką zespołu Albatros, który pływał w rejsach statku Batory. W międzyczasie nagrywała dużo piosenek. Do jej największych szlagierów należą "Szeptem", "Żyje się raz", "Kasztany", "Czarny Orfeusz", "Samotny dom” czy "Liliowy wrzos"DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdańsk był jej domem

Kobieta była miłośniczką Trójmiasta, które dało jej największą, życiową szansę. Dzięki swojej popularności i obyciu występowała także za granicą. Podziwiać mogli ją widzowie z Francji, Belgii, czy Związku Radzieckiego. Piosenkarka, nazywana przez fanów polską Ymą Sumac była także w szczęśliwym związku małżeńskim. Jej mężem był pianista Romuald Milner. Piosenkarka od 20 lat pozostawała na zasłużonej emeryturze. Oddaliła się od polskiego show-biznesu i życia publicznego. Ostatnim triumfem legendarnej piosenkarki była zdobyta w 2000 roku nagroda za piosenkę "Liliowy wrzos", za którą otrzymała nagrodę widzów TV Gdańsk za "Złotą piosenkę 1992-2000". Kobieta została także uhonorowana przez TVP, która uznała w 2012 roku artystkę za jedną z bardziej istotnych gwiazd muzyki 50-lecia telewizji publicznej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdy disco polo staną przed sądem za ten występ! Nie takiej kariery się spodziewały
  2. Meghan Markle znów złamała protokół. Nie tylko królowa Elżbieta ma tego dość
  3. TVN w panice próbuje usunąć to nagranie z sieci! Skandaliczne zachowanie ich gwiazdora
  4. Agnieszka Kotulanka miała ujawnić mroczny dramat. Córka zdradziła o co chodziło
  5. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News