Przez wiele lat prowadziła oglądany przez miliony Polaków poranny program Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie”. Wiecznie zabiegana, uśmiechnięta, żyjąca na maksymalnych obrotach dziennikarka w końcu musiała zwolnić. Zmusiła ją do tego ciężka operacja serca, która była jej ostatnią szansą na przeżycie. 

Anna Popek oddawała się pracy w stu procentach, wiecznie uśmiechnięta. Na antenie zawsze wykazywała się ogromnym profesjonalizmem, który doceniały miliony wiernych fanów. Żyjąc w wiecznym pośpiechu zaniedbała pewne strefy swojego życia, nie dbała wystarczająco o zdrowie, nie przykładała wagi do odpowiedniej diety. Kiedy trafiła do szpitala, zdiagnozowano u niej chorobę serca. Wykryto arytmię, przez którą niezbędny okazał się zabieg ablacji. Jest to operacyjne leczenie zaburzeń rytmu pracy serca.

ZOBACZ TAKŻE: Ta wpadka przejdzie do historii! Dziennikarz TVP na żywo zaczął…

Myślimy, że organizm nam wszystko wybaczy. Otóż nie wybacza

Dziennikarka udzieliła wywiadu portalowi Newseria Lifestyle, w którym poruszyła kwestie stanu swojego zdrowia.

– Myślę, że dbanie o serce to naprawdę podstawowa sprawa każdego człowieka i nie są to banały, bo myślimy, że jeszcze jeden raz, jeszcze jeden wysiłek, jeszcze jedna zarwana noc, jeszcze jedna kawa i że organizm wszystko nam wybaczy. Otóż nie wybacza. Sporo zajęło mi dochodzenie do zdrowia po ablacji. Trwało to ponad pół roku, byłam bardzo zmęczona i wycieńczona bez powodu, dopiero po roku organizm wraca do swojej formy, ale też muszę dbać o to, żeby zapewnić sobie spacer, jakąś przyjemność, basen, masaż, coś takiego, co trzyma nas wszystkich w pionie – wyznała szczerze Popek.

Popek o zrównoważonym trybie życia po operacji

Dziennikarka podzieliła się również z dziennikarzami Newseria Lifestyle sekretem swojej świetnej formy. Popek nigdy się nie odchudzała – kiedy ma ochotę na niezdrową przekąskę, sięga po nią. Dziennikarka radzi, by zachować równowagę i umiar w jedzeniu, spożywać posiłki o regularnych porach i uzupełniać zawartość witaminy E. Anna twierdzi, że najważniejsza dla naszego organizmu jest regeneracja. Osobiście najbardziej lubi wieczory, kiedy może poczytać książkę i przeznaczyć chwilę tylko dla siebie.

Źródło: Newseria Lifestyle

ZOBACZ TAKŻE: Fatalna wpadka TVP Info. „Choć raz powiedzieli prawdę”

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]


Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

...

Zobacz również