TVP i serial „Na dobre i na złe” nie było jej jedyną wielką rolą. Emilię Krakowską polska widownia poznała wiele lat temu jako Jagnę w filmowej adaptacji powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Kariera zdolnej aktorki rozkręcała się na dobre, jednak prywatne życie niosło za sobą dramaty.

TVP mogła liczyć na Krakowską przez wiele lat. Filmową „Jagnę” aktorka zagrała w 1972 roku. Do dziś wielu ludzi starszego pokolenia wspomina gwiazdkę przez pryzmat tamtej roli. Młodsi utożsamiają Krakowską już przede wszystkim jako Gabrysię z serialu „Na dobre i na złe”.

Gwiazda TVP szczerze o życiu prywatnym

Ostatnio media kolorowe opublikowały szczere zwierzenia Emilii Krakowskiej z jej życia prywatnego. W odróżnieniu od sukcesów na scenie nie było one usłane różami. Aktorce nie szczęściło się w kolejnych relacjach, czego skutkiem były bolesne rozstania.

Szczególnie na życiu aktorki odbiło się pierwsze małżeństwo. W najnowszej książce „Emilia Krakowska, Aktorzyca” pióra Katarzyny Kaczorowskiej, autorka przybliża czasy, w których filmowa Jagna wchodziła na wielką scenę. Nawiązuje też do prywatnych spraw Krakowskiej.

Szokujące odkrycie po latach

Wspominany jest gorzki zawód aktorki w jej pierwszym małżeństwie. Krakowska pokochała o kilkanaście lat starszego od niej mężczyznę z Cieszyna, niejakiego Michała.

– Pięknie mówił. Wszystko było piękne. Wprowadziłam się do niego – nawiązuje w książce do przeprowadzki do Warszawy na początku lat 60.

Związek rokował całkiem dobrze. Mąż Krakowskiej pracował w Ministerstwie Kultury, dlatego nie bała się o materialną przyszłość. Zaciągnął ją też do teatru, dzięki jego wpływom Krakowska zadebiutowała na scenie. Był rok 1964.

Później jej kariera nabrała tempa. Rola sługi w komedii Adama Hanuszkiewicza „Ich czworo” w Teatrze Powszechnym dała jej wielką satysfakcję. Jednak w jej życiu prywatnym rozpoczęły się problemy.

Krakowska zaczęła znajdować w domu tajemnicze karteczki. Zapiski z poradami urzędowymi, zajęciami w czasie ciąży, w końcu kartka „Michasiu, odbierz nas, wracam z dzieckiem z gór” – to wszystko kompletnie ją zaskoczyło. Sama nie spodziewała się dziecka. Wkrótce jej znajomi wygadali się, że jej mąż ma dziecko z inną kobietą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wstydliwe sekrety największej legendy TVP wyszły na jaw! [ZDJĘCIA]

Rozwód i rozpad

Wystąpiła o rozwód. Po 7 latach małżeństwo rozpadło się z wielkim hukiem.

– Za dużo tajemnic wyrosło między nami. Gdy się wyprowadzałam, odprowadził mnie na postój taksówek, na którym czekał na mnie kandydat na drugiego męża. Dał mu moją walizkę i oczywiście powiedział, że ma o mnie dbać – wspomina po latach w książce.

Niestety, nie powodziło się jej również w kolejnych relacjach. Mimo tego, jej pozycja na polskiej scenie rosła. Na początku lat 70. emitowano serial „Chłopi”, gdzie grała jedną z głównych ról. W 1975 roku została samotną matką córeczki Weroniki.

Krakowska 4 razy wychodziła za mąż. Ma dwie córki z pierwszego małżeństwa i jedną z drugiego związku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna gwiazda TVP zagrała najodważniejsze sceny w historii! Jesteśmy w szoku
  2. Wstrząsające wyznanie Czubówny! Gigantyczna afera zniszczy TVP?
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP