Wstrząsające wyznanie legendy polskiego kina w TVP. Widzowie w szoku

Wstrząsające wyznanie legendy polskiego kina w TVP. Widzowie w szoku

TVP i rola we wspominanych do dziś "Do przerwy 0:1", czy "Paragon gola" przyniosły mu wielką sławę. Nie udźwignął jej jednak, pogrążając się w nałogach. Po latach aktor zdecydował się na szczerą refleksję dotyczącą swojej kariery.

TVP w dobie Polski Ludowej nie miała konkurencji. Nic dziwnego, że aktorzy seriali i filmów puszczanych kilka dekad temu zyskiwali sławę, o której inni artyści mogli zwyczajnie pomarzyć.

Gwiazda TVP sprzed dekad w szczerym wyznaniu. "Imponowało mi to"

Tak było m. in. w przypadku Mariana Tchórznickiego. Wypracował sobie w PRL status gwiazdy występując w dwóch produkcjach dziecięcych o tematyce piłkarskiej: serialu "Do przerwy 0:1" i filmie "Paragon gola". Od głównej roli w filmie okrzyknięto go "Paragonem". Choć od wspomnianych produkcji minęło blisko pół wieku, znawcy kina doby PRL doskonale pamiętają dziecięcego aktora, który zachwycił wówczas Polskę. Dziś podstarzały aktor wraca pamięcią do tamtych czasów. Media publikują szczere wyznanie człowieka, który walczył z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jego kariera rozkwitła bardzo szybko. Popularność przerosła Tchórznickiego, który odpuścił pracę aktorską popadając w problemy. Aktor dawkuje swoją obecność w mediach. W programie "Ocaleni" w TVP zdecydował się opowiedzieć o początkach swoich uzależnień, które wyhamowały dobrze zapowiadającą się karierę. Przyznał, że już jako 13-latek wiedział, jak smakuje alkohol. Częstował się wówczas ajerkoniakiem zamówionym przez starszego kolegę z planu, Romana Wilhemiego. - On wiecznie przychodził podcięty na zdjęcia. To mi imponowało. Poprosił o 300 zł. Miałem 13 lat! - powiedział w programie "Ocaleni". Nie krył, że pierwszy alkohol posmakował mu bardzo. Do tego stopnia, że kolega odwiózł do domu pijanego nastolatka. Widzowie, którzy słuchali tego wstrząsającego wyznania, z pewnością przeżyli szok. - To tylko i wyłącznie moja zasługa. Historia - komentował aktor. Otwarcie przyznał, że jako nastolatek miał w tamtych czasach bardzo łatwy dostęp do narkotyków. Nie odmawiał ich sobie. Zażywał m. in. heroinę. - Wtedy narkotyki były na porządku dziennym. Jako "Paragon" byłem wyżej w klasach społecznych - tłumaczył szczerze swoje pierwsze doświadczenia z narkotykami aktor. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Dzięki własnemu oporowi udało mu się po latach wyjść ze wszystkich kłopotów. Dziś aktor jest już po przepracowanej terapii. Nie sięga po używki od wielu lat. Sam zaangażował się w pomoc uzależnionym, pomaga im w utrzymywaniu abstynencji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie Was zaskoczy
  2. Gdzie mieszka Małgorzata Kożuchowska? To długo była tajemnica i nie bez powodu
  3. Dziennikarz TVP był pośmiewiskiem całej Polski. Przechodzi do Polsatu, Polacy zastygli
  4. TVP przekazało smutną wiadomość. Uwielbiany prezenter miał wypadek, konieczna była operacja
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News