Gwiazdor TVP o Kościele: "Odbierają wam rozum!"

Gwiazdor TVP o Kościele: "Odbierają wam rozum!" Źródło: Fot. screenshot TVP

TVP od początku swojego istnienia wyemitowało już wiele programów i seriali. Gwiazdą jednego z nich był Krzysztof Pieczyński, który w "Na dobre i na złe" wcielał się w rolę Brunona. Dziś aktor coraz rzadziej angażuje się w serialowe produkcje, a coraz częściej udziela się społecznie. Głoszone przez niego poglądy niesamowicie mierzą katolików.

TVP jest telewizją, która od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość stara się promować wartości takie jak wiara. Zupełnie inne podejście ma w tej kwestii była gwiazda Telewizji Polskiej - Krzysztof Pieczyński. Mężczyzna opisuje w swoich postach na Facebooku szkodliwość Kościoła.

Polskę czekają rozbiory? Śmiałe teorie aktora

Krzysztof Pieczyński w swoim ostatnim wpisie na Facebooku posunął się do niezwykle śmiałych tez. Jego zdaniem Kościół próbuje doprowadzić Polskę do wyjścia z Unii Europejskiej, a to z kolei jest prostą drogą do... rozbiorów. - Polska Laicka wyraża ubolewanie w związku ze zwolnieniem dyrektora Muzeum Narodowego Piotra Rypsona. Dobra zmiana wciska się do kultury. Naród bez wysokiej kultury, to naród, który zadowoli wyznaniowa chałtura. Następny krok to zastąpienie tożsamości istoty ludzkiej tożsamością Polaka-katolika-narodowca, a to jest stan przedrozbiorowy. Służąc Watykanowi Polacy już nie raz stracili niepodległość. Wyprowadzanie nas z Unii małymi krokami będzie początkiem rozbiorów - można przeczytać we wpisie opublikowanym przez aktora.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazda TVP krytykuje Kościół. "Odbiera ludziom rozum"

Zdaniem Krzysztofa Pieczyńskiego, wstanie z krzesła w momencie śpiewania "alleluja" jest fanatyzmem, który nie powinien mieć miejsca w filharmonii, a osoby które zachowują się w ten sposób po prostu "zbzikowały". Uważa również, że z każdym dniem Kościół odbiera ludziom rozum. -Wczoraj w Filharmonii Narodowej było wykonane oratorium Georga Friedricha Haendla Mesjasz. W kulminacyjnym momencie z chóralnym Alleluja znanym nie tylko melomanom, sala powstała. Na swoich miejscach pozostała mała grupa osób, które jeszcze nie zbzikowały. To sala koncertowa a nie kościół. Czy to oznacza, że za chwilę będziemy klękać w filharmonii. To jest szaleństwo. Krok po kroku, dzień po dniu kościół odbiera ludziom rozum - śmiało stwierdził aktor. Takie wpisy z całą pewnością nie spodobałyby się władzom Telewizji Polskiej, dla której wcześniej pracował Krzysztof Pieczyński.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tomasz Karolak będzie wściekły! Roznegliżowane zdjęcie jego dziewczyny może zobaczyć każdy
  2. Fani są wściekli na Roberta Lewandowskiego. W tle oszustwo, jakiego jeszcze nie było
  3. Przerażające fakty o księżnej Dianie ujrzały światło dzienne. Próbowała zabić siebie i księcia Williama
  4. Awaria na jednym z najpopularniejszych wyciągów narciarskich. Na miejscu pracują służby, trwa ewakuacja
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News