Gwiazda Polsatu przeraziła fanów: "Nawet jak umrę, to..."

Gwiazda Polsatu przeraziła fanów: "Nawet jak umrę, to..."

Polsat bez niej nie byłby taki sam. Słynna dziennikarka stacji od lat walczyła ze złośliwym nowotworem piersi. Swoją walkę wygrała, lecz jej ostatnia wypowiedź przeraziła fanów.

Słynna dziennikarka walczyła heroicznie z trójujemnym rakiem piersi z agresywnością 95%. Trzy miesiące temu Górska walkę wygrała. Gwiazda Polsatu nie wstydziła się swojej choroby i przez cały czas była bardzo aktywna w mediach społecznościowych. W ostatnim wywiadzie dla Ofeminin.pl opowiedziała więcej na jej temat.

Górska po wygranej walce z rakiem na stałe wróciła do Polsat News. Co teraz mówi o swojej chorobie?

Joanna Górska przyznaje, że podczas choroby prowadziła dialogi z nowotworem. - Zawsze. Zawsze mówiłam do niego brzydko, najbrzydziej jak się da. Był dla mnie podły, wstrętny, obrzydliwy. Dziad - tak na niego mówiłam. Dużo przeklinałam, bardzo dużo. Zawsze, kiedy zaczynał się wlew, mówiłam do niego: " WYP.....AJ DZIADU i pokazywałam środkowy palec. Chciałam być bardziej złośliwa od niego. Nie było dnia, w którym bym z nim nie rozmawiała, najczęściej nie w myślach, a na głos - powiedziała w wywiadzie.

Dziennikarka swoją wypowiedzią przeraziła fanów

Niesamowicie silna dziennikarka telewizji Polsat nie lubi określenia "przegrać walkę z rakiem". Twierdzi, że sama walka i każdy kolejny przeżyty dzień jest wygraną. Wypowiedź Górskiej przeraziła wielu fanów. Rzadko zdarza się, aby ktoś z taką łatwością mówił o swojej śmierci, a tym bardziej nazywał ją wygraną. - Jeden z lekarzy powiedział do mnie: „Proszę Pani, my tu nie walczymy, my leczymy”. Przyjęłam do wiadomości. Ok, lekarze leczą, ale ja walczę! Walczę każdego dnia. W czasie leczenia byłam na wojnie. Stawką było moje życie. Bliscy i rodzina to moje oddziały zbrojne. Onkolog to wódz. Ja byłam wojownikiem. Tego będę się trzymać. Wojna trwa, będę walczyć do końca życia, niezależnie od tego, jak długo to potrwa i nawet jak umrę, to nie przegram - wyjaśniła. Gwiazda telewizji Polsat zwraca także uwagę na inny problem, który dotyczy chorych na raka. Wypadające włosy, brak piersi - to wszystko sprawia, że ludzie nie traktują ich normalnie. - Brak włosów widać, tak samo jak widać brak rzęs i brwi, tak samo jak widać dodatkowe kilogramy od sterydów i tak samo jak widać odpadające paznokcie. W świecie, gdzie wszyscy mają być piękni, młodzi i zdrowi… nie ma miejsca na odchyły od normy. Społeczeństwo bywa brutalne. Pacjenci onkologiczni są dla wielu jak dziwolągi - komentuje dziennikarka.

Rak piersi dotyka kilkaset Polek tygodniowo

Nowotwór piersi jest stosunkowo częstym zjawiskiem. Trzeba jednak pamiętać, że wcześnie wykryty rak jest wyleczalny. Dlatego bardzo ważne jest regularne badanie piersi. Joanna Górska także wspomina o tym w wywiadzie. - Misja to duże słowo. Przeżyłam. Przeszłam przez piekło najlepiej, jak potrafiłam. Nie pozwoliłam chorobie zamknąć się w czterech ścianach, otwarcie mówiłam o etapach leczenia, wyszłam z tym do ludzi. Dobiłam Dziada, bo nie dopuściłam do tego, by się we mnie zadomowił i dał przerzuty. Czas reakcji na zgrubienie, które wyczułam, był kluczowy. Mój trójujemny rak z agresywnością 95% załatwiłby mnie błyskawicznie, gdybym nie zrobiła badań na czas. Jeśli działa to komuś na wyobraźnię, to super. Rak piersi szybko wykryty jest wyleczalny – to święta prawda. Nowotwory są wszechobecne, to plaga, która dotyka coraz młodszych ludzi. Każdego dnia diagnozę „rak piersi” słyszy średnio 47 Polek… to 329 tygodniowo… ponad siedemnaście tysięcy rocznie. Przerażające? No właśnie, a to nie koniec statystyk. Każdego dnia umiera średnio 16 Amazonek, żadna z nich nie przegrywa, ŻADNA.  

PRZECZYTAJ: Szok! Wiśniewski cudem uniknął śmierci i kalectwa

PRZECZYTAJ: Burza po relacji na żywo w TVN! Dziennikarka była wściekła

PRZECZYTAJ: Twój pies cały czas sapie i płytko oddycha podczas upałów? To zły znak, może umrzeć

Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/ Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/ Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/ Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/ Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/ Polsat Joanna Górska Źródło: instagram.com/joanna__gorska/   Źródło: ofeminin.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News