Już za kilkadziesiąt minut ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. To jedna z tych demonstracji, które budzą w Polsce naprawdę ogromne kontrowersje. Nic więc dziwnego, że manifest Mai Ostaszewskiej także spotkał się z głośnym odzewem.

Jak co roku także i dziś ulicami stolicy przejdzie Parada Równości. Jej uczestnicy wspierają postulaty, które w tym roku dotyczą m.in. ochrony przed dyskryminacją i przestępstwami z nienawiści, a także małżeństw i związków partnerskich dla wszystkich obywateli.

Parada ma zachęcać homoseksualistów, aby nie obawiali się i nie ukrywali swojej orientacji. W Polsce homoseksualizm ciągle spotyka się bowiem z ostracyzmem. Jednym z celów Parady równości jest wyeliminowanie tego ostatniego.

Paradoksalnie, wśród środowisk, które nie tolerują homoseksualizmu Parada Równości wzbudza jeszcze więcej agresji i przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.

W tym roku Paradę postanowiła wesprzeć także znana aktorka, gwiazda m. in. Pitbulla, ale i wielu filmów o patriotycznym charakterze jak Katyń czy Jack Strong – Maja Ostaszewska.

Ostaszewska opublikowała na Facebooku zdjęcie, na którym pozuje z tęczową flagą – symbolem środowisk LGBT. To podzieliło fanów, którzy zaczęli ze sobą walczyć i na zmianę gratulować oraz wyzywać aktorkę.

...

Zobacz również