„Świat według Kiepskich” niemal natychmiast podbił serca polskich widzów. Niepowtarzalne kreacje Ferdka, Waldusia, Boczka czy Paździocha na stałe zagościły w panteonie telewizyjnych ról komediowych, a powiedzonka wyrazistych bohaterów przeszły do języka codziennego Polaków. Okazuje się jednak, że gwiazda kiepskich była krok od porzucenia kariery aktorskiej i spędzenia reszty życia jako sprzątaczka. 

Halina Kipiel-Sztuka, czyli odtwórczyni roli Haliny Kiepskiej kilkanaście lat temu musiała porzucić aktorstwo zawód, by zająć się czymś o wiele bardziej przyziemnym. Gwiazda serialu Polsatu na swoje utrzymanie zarabiała bowiem jako… sprzątaczka!

ZOBACZ TAKŻE: Boczek z „Kiepskich” jest nie do poznania. Schudł przez straszną chorobę (VIDEO)

Trudne początki w branży

Mimo niekwestionowanego talentu aktorskiego oraz wokalnego, Kipiel-Sztuka miała spore problemy z przebiciem się w branży filmowej. Aktorka nie była zasypywana propozycjami przez reżyserów, dlatego postanowiła zrobić radykalny krok. Gwiazda Polsatu zdecydowała się porzucić karierę aktorską i wyjechać do Niemiec, by tam pracować fizycznie.

– Pracowałam tam przez pół roku jako sprzątaczka. Jechałam na szmacie, sprzątałam mieszkania i toalety. Zmywałam podłogi, odkurzałam, prasowałam koszule, czyściłam srebrne sztućce i zastawy – ujawniła Kipiel-Sztuka w „Fakcie”.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat żony Grabowskiego. Ujawnia koszmarną prawdę o aktorze

„Świat według Kiepskich” ratunkiem dla aktorki

Właściciel domu, w którym sprzątała przyszła gwiazda polskiej telewizji zdziwił się, że tak utalentowana aktorka musi sprzątać mu mieszkanie. Jak się okazało, mężczyzna pracował w branży filmowej i rozpoznał Kipiel-Sztukę, gdyż widział ją już w jednej z produkcji.

– Czyściłam coś w łazience, a właścicielka domu mi mówi, że widziała mnie wcześniej w filmie, bo jej mąż był recenzentem filmowym. Powiedziała, że nie wypada, żebym myła toalety, a ja ją błagałam, żeby mnie nie zwalniała. Do dziś utrzymujemy kontakty – opowiada serialowa Halina.

Aktorka twierdzi, że za godzinę pracy inkasowała 20 marek, czyli równowartość 45 złotych. Propozycja z serialu „Świat według Kiepskich” przyszła w 1999 roku. Od tamtej pory Halina Kipiel-Sztuka z pewnością nie musi już dorabiać.

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?


Co dziś robią dzieci z "Rodziny zastępczej"? Oto dziecięce gwiazdy lat90.! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również