Jeden z gwiazdorów sceny Disco Polo został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy oskarżają go o oszustwa na grube miliony złotych.

Jak poinformowało CBA, funkcjonariusze biura zatrzymali trzy osoby w związku z oszustwami podatkowymi, chodzi o obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Skala oszustwa sięga aż 3 milionów złotych – tak przynajmniej wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych. Niewykluczone, że ta kwota znacznie się powiększy.

– Zatrzymani reprezentują firmy biorące udział w przestępczym procederze. Zatrzymania miały miejsce w Warszawie. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Czynności trwają. Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem w Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów – poinformowało CBA.

Jednym z zatrzymanych jest znany gwiazdor Disco Polo, Robert K, jeden z liderów zespołu Classic. Muzyk – według CBA – zamieszany jest w udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzanie VAT oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymania K. dokonano w ramach większej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W rękach służb oprócz niego i dwóch innych aresztowanych dzisiaj mężczyzn, jest już 27 osób. Szacowana wartość oszustwa jakiego dopuściła się cała grupa to kilkanaście milionów złotych.

...

Zobacz również