Słynny polski muzyk skazany tuż przed świętami. Nie będzie ich dobrze wspominał

Słynny polski muzyk skazany tuż przed świętami. Nie będzie ich dobrze wspominał Źródło: Pixabay / Daniel_B_photos

Gwiazda polskiej muzyki przegrała proces. Mężczyzna został skazany tuż przed świętami. To nie będzie radosny czas w domu popularnego wokalisty.

Gwiazda została uznana za winnego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. Znany polski wokalista nie ma się z czego cieszyć, mężczyzna usłyszał wyrok tuż przed świętami. Poniesie dotkliwą karę za swoje czyny, sędzina nie miała wątpliwości, że muzyk jest winny.

Gwiazda polskiej muzyki została skazana tuż przed świętami, sąd ogłosił wyrok

Wokalista został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 4550 złotych. Marek Torzewski od początku śledztwa konsekwentnie nie przyznawał się do winy. Pieniądze na koncie muzyka znalazły się w wyniku błędu, popełnionego przez pracownicę Bialskiego Centrum Kultury. Kobieta przelała mu wynagrodzenie za koncert innego tenora, Witolda Matulki.

Ani śpiewak, ani jego menadżerka nie poinformowali nikogo o pomyłce. Nie zwrócili nadprogramowej kwoty i zaczęli unikać odbierania telefonów od Bialskiego Centrum Kultury oraz policji. W końcu sprawa trafiła do prokuratury, a Torzewski został wezwany do sądu, w celu wyjaśnienia zgłoszonej sytuacji.

Polski tenor został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna do końca twierdził, że nadprogramowe pieniądze miały być wynagrodzeniem za koszty podróży na występ, który odbył się kilka lat wcześniej w Białej Podlaskiej. Nie przedstawił jednak żadnych dowodów swojej obrony. Wyrok ogłoszono w piątek, 20 grudnia. To nie będą radosne święta dla polskiego tenora. Fani muzyka są zaskoczeni tą sytuacją, nie spodziewali się takiej decyzji sądu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekło zdjęcie ślubne Anny i Bronisława Komorowskich. Uroda młodej Anny zwala z nóg
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Ostatecznie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał go za winnego i nakazała zwrot przywłaszczonej kwoty oraz zapłacenie dodatkowej kary w wysokości 7500 złotych.

– Oskarżonym powodowała chęć wzbogacenia się. Jako człowiek wykształcony miał świadomość, że powinien oddać pieniądze – powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Aneta Żuraw-Kędziora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News