Wściekły tłum samodzielnie wymierzył sprawiedliwość gwałcicielowi nastolatki. Jak przyjechała policja było już za późno na jakikolwiek ratunek

Wściekły tłum samodzielnie wymierzył sprawiedliwość gwałcicielowi nastolatki. Jak przyjechała policja było już za późno na jakikolwiek ratunek Źródło: .

Gwałt jest przestępstwem, które wywołuje wyjątkowe emocje w społeczeństwie. Potencjalni gwałciciele często muszą liczyć się nie tylko z procesem karnym, ale i z linczem ze strony społeczeństwa. W tym przypadku tłum nie miał litości.

Przestępcy odpowiedzialni za gwałt często w więzieniach liczą się ze "specjalnym traktowaniem". Ze względu na to, że współwięźniowie mogliby ich zabić, gwałciciele trafiają często do izolatek lub pilnie strzeżonych cel. Z kolei poza kratami więzienia wystawieni są na ataki ze strony społeczeństwa. 

Oskarżyli na gwałt, a następnie się na niego rzucili

Do incydentu doszło w Republice Południowej Afryki. Kobiety zbierały w zaroślach drewno opałowe. Wśród nich była niepełnosprawna 17-latka. Nagle miał zaatakować ich 39-letni mężczyzna. Wszystkie ze zbierających uciekły z zarośli, ale nastolatka ze względu na swoją niepełnosprawność nie dała rady uciec. Wtedy to też napastnik miał zgwałcić nastolatkę.

Nie wiadomo czy naprawdę doszło do gwałtu, czy nawet molestowania. Miejscowym wystarczyło domniemanie, aby zaatakować 39-latka. Najpierw go dotkliwie pobili, a potem zabili go w wyjątkowo brutalny sposób. Miejscowa ludność wymierzyła mu karę, podpalając mężczyznę żywcem.

Policjanci nie mieli czego zbierać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W końcu ktoś złożył zawiadomienie na policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli tylko kupkę popiołu i zwęglone szczątki domniemanego gwałciciela. Z 39-latka nie zostało praktycznie nic, a z racji, że samosądu dokonał tłum, trudno było wskazać sprawców. Policja w RPA potępiła samosąd i podjęła śledztwo w sprawie złapania sprawców.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Michał Szpak wystąpił razem z siostrą. Gdy wyszli na scenę, wszyscy patrzyli tylko na nią, przyćmiła gwiazdora

RPA od lat uchodzi za wyjątkowo niebezpieczne państwo. Jeszcze 10 lat, temu co czwarty mężczyzna z Republiki Południowej Afryki przyznał się do dokonania gwałtu. Z kolei według danych w 2013 roku do gwałtów w kraju dochodziło co kilka minut. Nie dziwi więc fakt, że spora część społeczeństwa jest wyczulona na tym punkcie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Każą opłacać udział w 500 plus. Inaczej ŻEGNASZ program
  2. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  3. Nie przeżyła egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator wyskoczył z samochodu, ona nie miała szans
  4. Spojrzeli na łapki pupila i natychmiast zawiadomili funkcjonariuszy. "Zrobiło mi się bardzo żal tego biednego kota"
  5. Adoptowali słodkiego, małego szczeniaka. Po dwóch latach straszna prawda wyszła na jaw, zmienił się nie do poznania

Źródło: Fakt

Następny artykuł