Brutalnie zgwałcona 14-latka urodziła. Chcą dać jej oprawcy-pedofilowi prawa rodzicielskie
Anna Maria Guziewska - 30 Listopada 2018

Brutalnie zgwałcona 14-latka urodziła. Chcą dać jej oprawcy-pedofilowi prawa rodzicielskie

Gwałt był dla niej najtrudniejszym doświadczeniem w życiu. Dziecko zdecydowała się jednak urodzić. Gdy odzyskała siły, postanowiła zacząć walkę z pedofilią. Po latach okazało się, że jej oprawca... może otrzymać prawa rodzicielskie. Jak to jest możliwe?

Gwałt był dla niej ogromną traumą. Przez wiele lat nie potrafiła sobie poradzić z przeszłością. Postanowiła się więc zaangażować w działania prewencyjne. Przestrzegała dzieci przed niebezpieczeństwem i otwarcie mówiła o tym, co ją spotkało. Wychowywanie dziecka było dla niej niezwykle trudne, więc po pomoc zgłosiła się do opieki społecznej. Decyzja urzędników była wprost... absurdalna.

Gwałt był dla niej traumatycznym doświadczeniem. Co się stało z Sammy Woodhouse?

Miała czternaście lat, gdy padła ofiarą pedofila. Zaszła w ciążę i podjęła decyzję o urodzeniu dziecka. Dziś, chłopiec jest nastolatkiem, jednak Sammy nie potrafi sobie poradzić z jego utrzymaniem. Brytyjka postanowiła więc skierować wniosek do pomocy społecznej, prosząc o wsparcie. To, co usłyszała od urzędników wzburzyło wszystkimi mediami na świecie. Po analizie złożonych wniosków, brytyjscy urzędnicy zwrócili uwagę, że kobieta nie powinna żądać pieniędzy od opieki, a zwrócić się o finansowe wsparcie do ojca dziecka. Zszokowana kobieta nie potrafiła zrozumieć dedukcji pracowników. Okazało się, że ich rada wynikała z prawa. O sytuacji poinformowała media i Internet.

Zgwałcił, a rada miasta poradziła mu wystąpić o prawa rodzicielskie

- To historia o mnie, o moim synku, o mężczyźnie, który mnie zgwałcił. To historia o tym, że rada miasta Rotherham zaproponowała temu gwałcicielowi, by starał się o zdobycie praw rodzicielskich wobec mojego dziecka. Mimo tego, że został skazany na 35 lat więzienia i stanowi zagrożenie dla mnie i dla dzieci - powiedziała internautom, próbując zwrócić uwagę na bulwersującą decyzję urzędników.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
ranczo"Ranczo": Największe dramaty gwiazd serialu. Prawdziwe problemy aktorówCzytaj dalej
Natychmiast zorganizowano manifest. Petycję, która nawoływała do zmiany prawa podpisało już niemal 250 tysięcy Brytyjczyków. Kobieta chciałaby, aby absurdalne prawo zostało zmienione. Postanowiła upublicznić swoją prywatną tragedię i zwrócić uwagę na fakt, że gwałt był dla niej najbardziej dramatycznym doświadczeniem w życiu. Późniejsze konsekwencje nie pozwalają jej zapomnieć o traumie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pawłowicz właśnie PONIŻYŁA Owsiaka w sądzie! Miażdżący wyrok, "PiS-owskie prawo"
  2. Rząd zrujnuje disco polo? Kuriozalne prawo wchodzi w życie
  3. Skandal! Część Polaków NIE MOGŁA zagłosować, choć mieli do tego pełne prawo
  4. Znaki zodiaku i ich najlepsze cechy. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
Wakacje10 krajów, do których kobiety nie powinny się same wybierać. Numer 9 to bardzo popularny kierunekCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News