rimini
fot: Facebook
Wiadomości Pikio - 12 Lipca 2018

"Gwałt nie ma rasy". Protest przeciwko patrolom ONR w Rimini

Rok temu we włoskiej miejscowości Rimini miał miejsce okrutny gwałt na polskiej turystce. Napaści na dziewczynę podróżującą z chłopakiem dokonało czterech imigrantów. W tym roku aktywiści z ONR postanowili patrolować okolicę przez kilka dni, aby nie doszło do podobnego wydarzenia. Nie wszystkim to jednak odpowiada. Kobiety skandują: "Gwałt nie ma rasy"!

ONR, czyli prawicowe ugrupowanie polityczne Obóz Narodowo-Radykalny, podjął kontrowersyjną decyzję patrolowania plaż Rimini. W zeszłym roku właśnie tam doszło do tragicznego napadu i gwałtu na Polce. Sprawcy byli imigrantami - to główny powód, dla którego ONR zaangażował się w tę sprawę. Skrajnie prawicowe ugrupowanie nie popiera sprowadzania imigrantów do Europy, uważają to za niebezpieczne, zagrażające zarówno ludziom, jak i kulturze zjawisko. Atak na Polkę był dla nich kolejnym potwierdzeniem.

Kobiety czują zagrożenie ze strony ONR: "Gwałt nie ma rasy"

Patrole nacjonalistów zaalarmowały miejscową ludność. Choć oni sami twierdzą, że słyszą pozytywne głosy na temat akcji, to członkinie lokalnej organizacji broniącej praw kobiet widzą w patrolujących okolicę mężczyznach duże zagrożenie. - W naszym mieście nie ma miejsca na rasizm, seksizm i ksenofobię. Gwałt nie ma rasy, nie ma narodowości, może się zdarzyć wszędzie. Nasze pytanie, dlaczego chcą bronić kobiet tylko przed imigrantami? Kobiety nie chcą być gwałcone przez nikogo. Czy Ci panowie to wiedzą? - piszą aktywistki na oficjalnym Instagramie. Jedna z nich dodatkowo wspomina, że bała się nacjonalistów bardziej niż imigrantów.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prezes PiS zaklinał się przed całą Polską. Właśnie przyłapano go na paskudnym kłamstwie
  2. Wybrano następcę Adama Nawałki! To... wujek słynnego piłkarza polskiej reprezentacji
  3. B. mąż Kaczyńskiej chce uciec z Polski?! Prokuratura wkracza do akcji
  4. Gwiazda TVP o morświnach i fokach: To, to ścierwo, jak kret w ogrodzie
<>jaroslaw_kaczynskiIle wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
jaroslaw_kaczynskiIle wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
<>dorn2Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
dorn2Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej