Została zgwałcona na poligonie. Oburzający komentarz sądu: "To wypadek przy służbie"

Została zgwałcona na poligonie. Oburzający komentarz sądu: "To wypadek przy służbie" Źródło: Wikipedia

Gwałt stanowi jedno z najstraszniejszych przestępstw, zwłaszcza, gdy ma żadnej możliwości obrony. Niestety przekonała się o tym jedna z kobiet pracujących w wojsku, gdy padła ofiarą czynu zasługującego na największe potępienie. Nietypowe jest jednak również uzasadnienie sądu.

Gwałt, do jakiego doszło na poligonie, stał się tematem wyjątkowo kontrowersyjnym. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w służbach panują szczególne zasady, jednak do tej pory nikt nie spodziewał się, że traktowanie żołnierzy może być aż tak brutalne. Wydawałoby się, że w tej sytuacji decyzja sądu musi być jednoznaczna, jednak polski wymiar sprawiedliwości po raz kolejny udowodnił, że zdarza mu się zajmować oburzające stanowiska.

Jedna z kobiet zgłosiła, że była molestowana seksualnie podczas jednego z ze grupowań kadry oficerskiej. Stwierdziła ona, że sprawa powinna znaleźć swój finał w sądzie i tak też się stało. Poszkodowana liczyła na to, że winny zostanie surowo ukarany, jednak wyrok był wyjątkowo szokujący. Kobieta nie mogła uwierzyć w to, że sprawca został potraktowany łagodnie.

Gwałt na poligonie wywołał skandal

Co ciekawe, sam sprawca od razu przyznał się do winy. Zeznania świadków towarzyszących mężczyźnie były jednak sprzeczne, w związku z czym sąd nie uznał, że doszło do przestępstwa. Wywołało to wielkie wzburzenie poszkodowanej, która liczyła na sprawiedliwe potraktowanie oskarżonego, a nie na to, że nikt nie uzna jego winy.

Zrozpaczona kobieta postanowiła udać się do sądu cywilnego. Tam również nie uzyskała zrozumienia, dlatego odwołała się od wyroku. Nie mogła uwierzyć, że gwałt, którego ofiarą padła, nie chce zostać uznany przez żaden z organów zajmujących się rozstrzyganiem tego typu spraw.

Odwołanie rozpatrywać miał sąd okręgowy, który wreszcie zajął się sprawą na poważnie i rozpatrzył wszelkie możliwe okoliczności towarzyszące sprawie. Przyznał, że nie można stosować przemocy seksualnej wobec żadnej osoby, także tej pod wpływem alkoholu, a to, że sprawca również był pijany, w żaden sposób nie zwalnia go z odpowiedzialności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwałt zakończył się minimalną karą dla oskarżonego

W momencie odczytywania wyroku mogło się wydawać, że tym razem oskarżony zostanie surowo ukarany, jednak i tym razem do tego nie doszło. Jedyne, czego doczekała się poszkodowana, to małe odszkodowanie w wysokości 3900 złotych. Wyrok ten nie zadowala jej, zwłaszcza, że zależało jej przede wszystkim na surowym ukaraniu sprawcy.

Wyrok doprowadził do wielkiej dyskusji. Ludzie są wściekli, że sąd mógł podjąć tak skandaliczną decyzję, a sprawca gwałtu wciąż pozostanie na wolności i nie czeka go żadna kara. Rzadko zdarza się, by wyrok był aż tak kontrowersyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Gwiazdor ciężko obraził Sławomira! „Ty discopolowcu podrabiany! Chodź!”
  4. Agnieszka Chylińska została paskudnie wykorzystana. Ostro zareagowała
  5. Emerytka padła ofiarą oszustów. "Okazało się, że mam aż sześć kredytów"

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News