Matka i konkubent torturowali dzieci, mężczyzna je gwałcił. Porażający dramat w polskim mieście

Matka i konkubent torturowali dzieci, mężczyzna je gwałcił. Porażający dramat w polskim mieście Źródło: .

Gwałt, bicie, rzucanie o ścianę. Trudno wyobrazić sobie przez jakie piekło przeszły małe dzieci pod opieką matki i jej konkubenta w Drawsku Pomorskim. Hostel, w którym mieszkali opiekunowie-oprawcy, był prowadzony przez lokalny Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny. Śledczy chcą restrykcyjnej kary dla katów. Więzienia grozi też urzędnikom, którzy nadzorowali sytuację patologicznych opiekunów.

Gwałt i niekończące się tortury. Taki koszmar przeszli 7-dmio i 9-cioletni chłopcy pod pieczą matki i jej konkubenta w Drawsku Pomorskim.

Koszmary w rodzinie pod pieczą kuratorską. Matka i konkubent torturowali chłopców, mężczyzna gwałcił

Ich historię opisuje dziś Polsat News. Na samą myśl o tym, co przeszły niewinne dzieci, łzy podchodzą do oczu.

Tragedia działa się pod okiem lokalnej placówki prowadzonej przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Urzędnicy prowadzili hostel, w którym działy się dantejskie sceny. Nie zareagowali na tragedię małych dzieci. 

Czytamy, że chłopców torturowano od 2016 roku. Konkubent kobiety nie miał prawa do mieszkania razem z matką dzieci. Instytucja sprawowała nadzór kuratorski nad matką i dziećmi, a mimo to w czterech ścianach dochodziło do prawdziwych koszmarów. 

Sprawą rodzinnego dramatu zajęli się już śledczy. Czytamy, że doszło nawet do wyroku w sądzie pierwszej instancji. Matka dzieci dostała 15 lat więzienia, mężczyzna 25 lat. 

Mężczyzna gwałcił chłopców, para rzucała dziećmi o ścianę. Śledczy chcą ostrzejszych kar dla oprawców

Są dowody na to, że para działając w porozumieniu, usiłowała zabić jednego z chłopców. Dowiadujemy się, że mężczyzna potrafił bić dziecko z całej siły, rzucać nim o meble. Złamania żeber, urazy głowy, a nawet stłuczenie serca - aż trudno uwierzyć, że taki scenariusz miał miejsce w Polsce. Mężczyzna miał do tego wielokrotnie gwałcić chłopców.

Spotęgowane okrucieństwo miało miejsce pod pieczą urzędników, którzy oficjalnie nie wiedzieli o przemocy. Również im grozi więzienie - za "niedopełnienie obowiązków służbowych".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo wyroków oprawcy mogą otrzymać jeszcze wyższe wyroki. Śledczy nie godzą się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Koszalinie. Domagają się podwyższenia kary więzienia - u kobiety do 25 lat, u mężczyzny - do dożywocia. 

Sprawą zainteresował się sam Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

- Będziemy domagać się dożywocia dla mężczyzny - zapowiedział też prokurator generalny Zbigniew Ziobro, cytowany przez Polsat News.

Sprawa toczy się przed sądami w trybie niejawnym, z uwagi na interes pokrzywdzonych dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Żona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)
  4. Cena luksusowej torebki od Michaela Korsa w Lidlu zwala z nóg. Już za parę dni kobiety będą się o nie walczyć
  5. Z kim obecnie jest Piotr Żyła? Prywatne życie skoczka
  6. Michał Wiśniewski nagrał porażającą piosenkę o rozstaniu z czwartą żoną. Odebrało nam mowę

źródło: Polsat News

Następny artykuł