Przez lekarza niechcący zgwałcili swoje dziecko. Teraz ostrzegają innych rodziców

Przez lekarza niechcący zgwałcili swoje dziecko. Teraz ostrzegają innych rodziców Źródło: .

Gwałt na własnym dziecku przez lekarza? Brzmi to nieprawdopodobnie, jednak niestety to prawda. Doszło do niewiarygodnych zdarzeń, które odbierają mowę.

Gwałt jako użycie przemocy wobec innej osoby, to ogólne rozumienie tego przestępstwa. Do zgwałcenia może jednak dojść również przez internet. Pewni rodzice padli ofiarą lekarza, który konsultował małych pacjentów na odległość. Przez niego zgwałcili własne dziecko.

Gwałt na dziecku sprowokował lekarz

W sądzie w Sztokholmie zapadł wyrok w sprawie hiszpańskiego lekarza, który prowadził konsultacje medyczne małych pacjentów przez internet. Rodzice nawiązywali z nim połączenie przed wizytą w przychodni lub zamiast niej, a mężczyzna diagnozował dziecko na odległość. Hiszpan był w stanie przekonać rodziców, by pokazywali mu na zbliżeniu okolice intymne swoich pociech, a mężczyzna gromadził materiał z konsultacji w formie zdjęć i filmów i przerabiał je później na pornografię dziecięcą. Pedofil wykorzystał w ten sposób 46 pacjentów.

Podczas jednego z badań wydarzyło się coś, co zakwalifikowano jako zgwałcenie. Hiszpan powiedział rodzicom, że do postawienia diagnozy niezbędne jest badanie, polegające na kilkukrotnym włożeniu małej dziewczynce palca w pochwę. Sąd uznał to za ewidentne nakłanianie do dokonania czynności seksualnej z nieletnim. Uznano, ze zarówno dziecko jak i rodzice padli ofiarą wykorzystania seksualnego.

Specjaliści ostrzegają przed takimi formami wykorzystania seksualnego. By doszło do zgwałcenia, nie musi być bezpośredniego kontaktu sprawcy z ofiarą. Pedofile przez internet namawiają groźbą i szantażem dzieci, do wykonywania czynności seksualnych.

Do zgwałcenia może dojść bez bezpośredniego udziału sprawcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za przykład, Dr Małgorzata Skórzewska-Amberg, prawnik z Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, podaje 41-letniego mężczyznę, który siedząc w swoim domu pod Uppsalą, nawiązywał w sieci kontakt z dziewczynkami z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. W pewnym momencie sprawca zaczął im grozić. Miał ich zdjęcia i dane osobowe. Zmuszał je do wykonywania czynności seksualnych, wzajemnego dotykania się, masturbacji, a nawet obcowania z psem.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Ważne jest, by uczulić swoje dziecko na tego typu sytuacje. To nowa forma przestępstwa, ale staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Eksperci przyznają, że problem jest coraz częściej spotykany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Grabarz wykopał z grobu ciało 10-letniej Amelki. Powód przyprawia o ciarki, matka jest roztrzęsiona
  4. Pitbull zaatakował 4-latka na ulicy. Kamery uchwyciły rozpaczliwą walkę przechodnia i oburzającą reakcję opiekunki, tylko dla ludzi o nerwach ze stali
  5. Twój kot ma nadwagę? Natychmiast wprowadź dietę, jeśli nie schudnie może nawet umrzeć

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News