Brakuje słów. Próba usprawiedliwienia polskiego księdza-pedofila zakrawa o najboleśniejszy absurd

Brakuje słów. Próba usprawiedliwienia polskiego księdza-pedofila zakrawa o najboleśniejszy absurd Źródło: youtube/uwaga

Gwałt stał się przedmiotem postępowania sądowego, gdy ofiara wyznała wszystkim bolesną prawdę. Przed wymiarem sprawiedliwości został postawiony ksiądz-pedofil, którego teraz próbują usprawiedliwić. Jednak próby te zakrawają o absurd.

Gwałt, którego miał dopuścić się ksiądz-pedofil, sprawił, że Mariusz Milewski inaczej patrzy na to, co się dzieje dookoła niego. Trauma z dziecięcych lat pozostała. Teraz po latach, kiedy w końcu miał odwagę opowiedzieć, jaka tragedia wydarzyła się w jego życiu, sprawa zaczyna ocierać się o absurd. 

Ksiądz został oskarżony o gwałt

Obrońcy księdza próbują ze wszystkich sił sprawić, by oskarżony o molestowanie i gwałt Jarosław P. nie musiał wypłacać odszkodowania pokrzywdzonemu, którego poznał, gdy piastował urząd proboszcza i wykładał katechezę w szkole. 

Na dzień dzisiejszy ksiądz Jarosław P. od dwóch lat siedzi w areszcie, gdzie odsiaduje karę za gwałty i molestowanie. 

- To sytuacja o tyle zaskakująca w świetle licznych medialnych odniesień i relacji Kościoła katolickiego, który wszem i wobec głosi kwestię tego, że jest otwarty na dialog, że poczuwa się do pewnej odpowiedzialności - powiedział adwokat ofiary.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwałt, do którego doszło "przy okazji"

Według obrońcy księdza do gwałtu dochodziło "co najwyżej przy okazji wykonywania czynności księdza katolickiego, a nie przy wykonywaniu tych czynności". 

- Czułem wielkie rozgoryczenie, bo ksiądz Jarosław popełniał te czyny, będąc księdzem katolickim, będąc posłanym na parafię przez biskupa Andrzeja Suskiego. Więc nie bardzo rozumiem sformułowania, że wykonywał je "przy okazji" - powiedział Mariusz Milewski, który jest jedną z ofiar księdza-pedofila

- Kiedy ksiądz rzeczywiście jest księdzem, a kiedy działa tylko "przy okazji" swojej posługi? - wybrzmiało pytanie zdane na sali rozpraw. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Sędzia prowadzący sprawę zastanawia się, gdzie jest granica pomiędzy byciem księdzem, a momentem, kiedy mężczyzna pełniący służbę w Kościele już nim nie jest. Niestety nie padła jednoznaczna odpowiedź na to, wydawać by się mogło, najważniejsze pytanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Edyta Górniak tuż przed finałem Eurowizji Junior wysłała do Viki Gabor jednoznaczną wiadomość. Gwiazda postawiła sprawę jasno
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: tvn24

Następny artykuł