Bezbronna nastolatka została wykorzystana w podły sposób. O mały włos prawda zostałaby pogrzebana

Bezbronna nastolatka została wykorzystana w podły sposób. O mały włos prawda zostałaby pogrzebana Źródło: Aspen Reid

Gwałt na nastolatce miał być sprawą, która zostanie objęta zmową milczenia. Jednak akt oskarżenia trafił już do sądu, a sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Tym razem nie pomogą mu kontakty z prokuraturą i politykami.

Prokuratura oskarżyła już mężczyznę podejrzanego o gwałt. Oskarżony miał dopuścić się haniebnego czynu, wykorzystując seksualnie własną praktykantkę. Objętą zmową milczenia sprawa mogła nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Jednak - jak informuje serwis Onet - domniemany gwałciciel stanie przed sądem. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do wydarzenia miało dojść w czerwcu 2019 roku. 19-letnia dziewczyna zgłosiła gwałt, kiedy pojawiła się w szpitalu w Gorlicach. Lekarze z tamtejszego SOR przebadali nastolatkę, następnie pobrali próbki DNA. To były dyrektor stadniny, Stanisław C. miał dopuścić się tego strasznego czynu wobec swojej praktykantki. Sprawa mogła nigdy nie trafić do sądu. Oskarżony miał przejść na emeryturę kilkanaście godzin po tym zdarzeniu.

Gwałt na nastoletniej praktykantce ujrzy światło dzienne

Według śledczych portalu Onet gdy nastolatka rok temu zgłosiła gwałt, lekarze szpitala w Gorlicach przeprowadzili obdukcję i pobrali próbki DNA. Ten materiał genetyczny ma posłużyć teraz jako dowód podczas rozprawy sądowej. Przeciw byłemu dyrektorowi stadniny, Stanisławowi C. prokuratura wniosła już akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorlicach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ze względu na powiązania oskarżonego, ten gwałt miał być objęty zmową milczenia. Według dziennikarzy portalu Onet oraz Wprost, prokuratorzy prosili o wyłączenie ze sprawy. Podejrzany Stanisław C. miał gościć w swoim biurze wielu wpływowych polityków, co miało zapewnić mu bezpieczeństwo i nietykalność. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Staszowie zdecydowała się przejąć śledztwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie pieniędzy

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Za gwałt na 19-letniej praktykantce były dyrektor Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat. O prowadzonym śledztwie i wpłynięciu aktu oskarżenia poinformował portal Onet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Podczas gotowania rosołu powstaje biała piana? Ważny znak, trzeba natychmiast reagować
  4. Niebywałe, policjanci zatańczyli dla dzieci w kwarantannie. Nagranie rozkłada na łopatki
  5. Ważny komunikat 9 największych banków w Polsce przed weekendem. Chodzi o dostęp do kont
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News