Koszmar. Kolejne dwie 13-letnie pacjentki szpitala psychiatrycznego twierdzą, że zostały zgwałcone

Koszmar. Kolejne dwie 13-letnie pacjentki szpitala psychiatrycznego twierdzą, że zostały zgwałcone Źródło: Pixabay/bella67

Gwałt w gdańskim szpitalu psychiatrycznym wstrząsnął całą Polską. Okazało się, że to nie było jedyne przestępstwo, do którego doszło ostatnio w tej placówce. Lekarze, pacjenci są wstrząśnięci dramatycznymi doniesieniami.

Gwałt został zgłoszony przez matki dwóch 13-letnich poszkodowanych dziewcząt. Są one pacjentkami Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Doniesienia szokują tym bardziej, że to nie pierwszy przypadek popełnienia takiego przestępstwa przez pacjenta tej placówki.

Gwałt na 13-latkach. Podejrzany został zatrzymany

Do przestępstw miało dojść jeszcze w maju. Policję zawiadomiły matki ofiar. Po przesłuchaniu dziewczynek doszło do zatrzymania podejrzanego. Jest nim 37-letni pacjent gdańskiego szpitala. Polast News informuje, że mężczyźnie postawiono następujące zarzuty: doprowadzenia do innych czynności seksualnych na małoletniej poniżej 15. roku życia, doprowadzenia do innych czynności seksualnych na małoletniej poniżej 15. roku życia z użyciem przemocy oraz naruszenie nietykalności małoletnich. Grozi mu za to 15 lat więzienia.

Podejrzany będzie przebywał w areszcie. Następne trzy miesiące spędzi w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Niedawno zarzuty usłyszał sprawca poprzedniego gwałtu, do którego doszło w gdańskim szpitalu. 26-letniemu mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Nie pierwszy taki przypadek. Lekarze chcą odejść z pracy

Ta sprawa wstrząsnęła Polską na początku czerwca. Wtedy ordynator oddziału zawiadomił służby o możliwym przestępstwie na tle seksualnym. 15-letnia dziewczyna, poinformowała pracowników, że została zgwałcona przez innego pacjenta szpitala.

Sprawa szokowała tym bardziej, że wyszło na jaw, iż nastolatka przebywała na oddziale dla osób dorosłych. Oddział dla dzieci był przepełniony. Dyrektor szpitala w rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczy, że to NFZ wydał dyspozycję, by takich przypadkach umieszczać dzieci na oddziałach dla dorosłych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spawa jest na tyle poważna, że część kadr planuje złożenie wypowiedzeń. Lekarze są zdruzgotani świadomością, że obok nich działy się takie tragedie. Dodatkowo nikt nie ukrywa, że jest ich za mało. Jak podaje Polsat News, na 349 pacjentów przypada jedynie 20 lekarzy.

- Ile było takich dyżurów, że byłem sam na niemal stu pacjentów? To musiało się skończyć dramatem – powiedział jeden z lekarzy w rozmowie z portalem wp.pl.

Sytuację w szpitalu ma skontrolować Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i regionalny oddział NFZ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  4. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  5. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec CHCE DO NICH WRÓCIĆ
  6. Były mąż Marty Kaczyńskiej wywleka rodzinne brudy. Powiedział o patologii, zdębiejecie

Źródło: Wirtualna Polska, Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News