Dramat dział się za cichym przyzwoleniem. Dzieci były latami wykorzystywane w domu dziecka

Dramat dział się za cichym przyzwoleniem. Dzieci były latami wykorzystywane w domu dziecka Źródło: .

Gwałt i przemoc to była codzienność dzieci z domu dziecka. Wstrząsające informacje obiegły media. Podopieczni ośrodka przez lata przeżywali prawdziwy koszmar.

Gwałt na nieletnich to nie jedyne oskarżenie, które skierowano do prokuratury w sprawie domu dziecka, który przez lata ukrywał koszmar, jaki przeżywali podopieczni. Dzieci były bite i wykorzystywane seksualnie przez lata. Wstrząsające doniesienia obiegły światowe media.

Gwałt i przemoc w domu dziecka

Wstrząsające doniesienia z Indii obiegły światowe media. Sprawa wyszła na jaw w maju 2018 roku. Badacze Instytutu Nauk Społecznych TATA z Bombaju ujawnili raport dotyczący domów dziecka. Wynika z niego, że w ośrodku Balika Grih ofiarą molestowania seksualnego padły 34 dziewczynki. Późniejsze śledztwo ujawniło, że ofiar było jeszcze więcej. Przemoc stosowano w sumie wobec 42 podopiecznych.

- Słyszeliśmy krzyki dziewczynek w nocy. Tak jakby były torturowane  - wyznał w rozmowie z "Hindustani Times" jeden z sąsiadów ośrodka.

W ośrodku działała siatka pedofilska. Skrzywdzone dziewczynki zeznały, że były bite i torturowane oraz podawano im środku odurzające. Później były gwałcone zarówno przez pracowników placówki, jak i osoby z zewnątrz.

Wokół procederu panowała zmowa milczenia. Ośrodkiem kierował Brajesh Thakur, działacz jednej z lokalnych partii i właściciel miejscowego hotelu. Mężczyzna kierował też kilkoma organizacjami pozarządowymi. Horror dzieci trwał 5 lat, choć placówka była stale kontrolowana. 

- Ten człowiek jest wpływowy. Wszystkim wydawało się, że cokolwiek działo się w Balika Grih, było pod ochroną władzy - powiedział Anand Patel, miejscowy działacz społeczny.

Koszmar podopiecznych trwał 5 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W sprawę molestowania nieletnich zamieszanych jest 12 mężczyzn i 8 kobiet, jedna z osób wciąż się ukrywa. Wśród oskarżonych znaleźli się zarówno pracownicy placówki, jak i urzędnicy, biorący udział w utajnianiu procederu. Sąd w Delhi ogłosi wymiary ich kar pod koniec stycznia.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
2. Najpierw pobicie, teraz tragiczna śmierć. Gwiazda disco polo straciła dziecko, przeżyła piekło przed laty

Według zeznań ofiar, w placówce miało dochodzić również do tajemniczych zniknięć podopiecznych. Zasugerowano 11 morderstw, wątek jest badany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
  4. Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los
  5. Fani "M jak miłość" we łzach, nie byli przygotowani na tego typu obrót spraw. Samobójstwo uwielbianej bohaterki

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News