Zgwałcił 9-letnią Sarę, potem związaną zamknął w wersalce. Jest wyrok, wystarczający?

Zgwałcił 9-letnią Sarę, potem związaną zamknął w wersalce. Jest wyrok, wystarczający? Źródło: Pixabay 4711018

Gwałt na 9-letniej Sarze wstrząsnął całą Polską. 20-latek wykorzystał seksualnie dziewczynkę, a później zakneblował ją i zamknął w wersalce. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok w tej sprawie.

Gwałt wstrząsnął całą Polską, 20-letni Mateusz K. wykorzystał seksualnie 9-letnią Sarę, po czym zakneblował dziewczynkę i zamknął w wersalce. Dziecko w ostatniej chwili uratował brat. Sąd w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok w tej szokującej sprawie.

Gwałt na 9-latce wstrząsnął całym krajem, sąd wydał wyrok

To starszy brat znalazł zakneblowaną dziewczynkę w wersalce 20-letniego znajomego. Mateusz K. został oskarżony usiłowanie zabójstwa 9-letniej Sary, pozbawienia jej wolności ze szczególnym udręczeniem poprzez związanie jej rąk i nóg oraz zaklejenie ust taśmą klejącą, a także doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego i spowodowanie naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni. Młodemu mężczyźnie groziło dożywocie.

Proces Mateusza K. ruszył w marcu br. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok w tej wstrząsającej sprawie. Oskarżony został skazany na 20 lat pozbawienia wolności, jednak karę będzie odbywał w systemie terapeutycznym. Po 18 latach zyska prawo ubiegania się o warunkowe zwolnienie.

Mateusz K. został skazany na 20 lat pozbawienia wolności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W trakcie postępowania Mateusz K. złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna przyznał się do gwałtu na nieletniej i pozbawienia dziewczynki wolności, nie przyznał się jednak do usiłowania zabójstwa. Dodatkowo sąd pozbawił Mateusza K. praw publicznych na 10 lat i zakazał mu kontaktować się z dziewczynką oraz zbliżać się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów przez 15 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

Mateusz K. dostał również dożywotni zakaz wykonywania zawodów i działalności związanych z wychowywaniem, edukacją oraz opieką nad dziećmi, a także ma zapłacić 100 tys. złotych zadośćuczynienia swojej ofierze. Jako dodatkowy środek zabezpieczający sąd orzekł możliwość umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym.

- Kiedy kara pozbawienia wolności będzie zbliżała się do końca, skazany zostanie przebadany. Jeżeli biegli dojdą do wniosku, że istnieje zagrożenie dla społeczeństwa, sąd, pomimo zakończenia kary pozbawienia wolności, będzie mógł umieścić skazanego w szpitalu psychiatrycznym - przekazał Bolesław Lendzion z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Od września wielka zmiana w szkołach, Ministerstwo potwierdziło. Nikt się nie spodziewał, rodzice łapią się za głowy
  4. Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać
  5. Kulisy ślubu Jacka Kurskiego wyciekły do mediów. W pewnym momencie wszyscy zamilkli, gdy pojawiła się jedna osoba
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News