Ksiądz wielokrotnie gwałcił 13-latkę. Złamał jej miednicę, a na jej ciele jest pełno blizn, ale nie to jest najgorsze

Ksiądz wielokrotnie gwałcił 13-latkę. Złamał jej miednicę, a na jej ciele jest pełno blizn, ale nie to jest najgorsze Źródło: unsplash/gbarkz

Gwałt zapoczątkował najgorszy koszmar, z jakiego ofiara księdza pedofila wciąż nie może się otrząsnąć. Czas mija, jednak rany wcale się nie goją, zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Ciężko sobie wyobrazić jej los.

Gwałt na 13-latce, którego dopuścił się duchowny, był jedynie jedną ze wszystkich krzywd, jakich się dopuścił. Piekło, które jej zgotował nie mieści się w głowie, tym bardziej że pokrzywdzona do dziś ponosi tego konsekwencje. Niestety, opieka psychologa nie jest jedynym czego wymaga. 

Gwałt, groźby i bezwzględna przemoc. Ofiara księdza pedofila do dziś ma na ciele mnóstwo blizn 

Choć dramatyczna historia Katarzyny rozpoczęła się w 2008 roku, gdy miała zaledwie 13 lat, nie zakończyła się po dziś dzień i wiele wskazuje na to, że nie skończy się tak szybko. Dziewczyna zmagała się wówczas z problemami rodzinnymi, przez które łatwo uległa wpływom księdza Romana B., który namówił ją na zamieszkanie w internacie. Niczego nieświadoma posłuchała duchownego, a niedługo później zaczął się koszmar, trwający dwa lata. 

- Był silny, ważył sto kilogramów. Krzyczałam, błagałam, by przestał. (...) Zaczął zmuszać mnie do brania leków. (...) W kolejnych dniach zaczął mnie bić, poniżać, groził, że mnie zabije. (...) Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad z księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. (...) Księża się nie dziwili, że śpię u niego - wyznała w czasie procesu. 

Gdy sprawa została zgłoszona na policję, wszczęto śledztwo, po którym ksiądz został skazany na 4 lata więzienia, a także otrzymał 4-letni zakaz pełnienia swoich obowiązków jako duchowny.  Gdy opuścił celę, trafił do domu księży emerytów prowadzonego przez Towarzystwo Chrystusowe w Puszczykowie, a od zaledwie roku nie jest już księdzem. Dla Katarzyny to jednak nie oznacza koniec dramatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na skutek gwałtów i przemocy, pokrzywdzona miała złamaną miednicę, ucierpiały również znajdujące się w pobliżu narządy. Pomimo leczenia, Katarzyna nigdy nie będzie mogła mieć dzieci, a to nie jest jedyna przybijająca informacja. Ofiara wciąż żyje z licznymi bliznami, przez bulimię wymaga również leczenia dentystycznego, a to wszystko kosztuje. Choć od Zakonu Chrystusowców, do którego przynależał sprawca, otrzymała milion złotych odszkodowania, boi się wydać choć złotówkę, bowiem duchowni złożyli wniosek kasację do Sądu Najwyższego. Najbliższe miesiące okażą się decydujące, czy pokrzywdzona będzie musiała zwrócić pieniądze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

2. Niestety, umarła nastoletnia córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować przed chorobą i pomóc jej rodzinie

- Bardzo utrudniają mi życie blizny na całym ciele po samookaleczaniu i po obrażeniach, które zadał mi ksiądz, między innym, gdy wyrzucił mnie z szybą spod prysznica. Boje się wzroku i komentarzy ludzi, na przykład takich, że jestem z kryminału. Nigdy nie będę mogła się ładnie ubrać, tak jakbym chciała, nigdy nie będę mogła być w stroju kąpielowym, bo blizny mam na rękach, na plecach i brzuchu - wyznała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Dodatkowe 2500 zł co miesiąc do pensji. Rząd chce zrobić wszystko, aby Polacy nie przeszli na emeryturę
  3. Tragedia, nikt nie spodziewał się śmierci. Wszystko tuż przed ślubem
  4. Piękna dziewczyna wysłała przyjaciołom swoje zdjęcie. Zauważyli porażający szczegół i zamarli, nie była sama
  5. Powalające doniesienia brytyjskiej prasy o córce księżnej Diany. Po porodzie miały zostać na zawsze rozdzielone

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News