Gądecki dał mu pracę. Przez lata miał gwałcić ministranta

Gądecki dał mu pracę. Przez lata miał gwałcić ministranta Źródło: Wikipedia / Silar

Gwałt, pojenie alkoholem, bicie - taki tragiczny los miał spotkać młodego chłopaka, który po latach wskazał jako swego oprawcę osobę duchowną. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", oskarżany ksiądz dostał niedawno nową pracę w poznańskiej kurii. Osobą, która się o to postarała, miał być sam arcybiskup Stanisław Gądecki.

Gwałt oraz wywożenie do lasu i bicie to tylko niektóre spośród krzywd, jakie panu Szymonowi miał wyrządzić ksiądz Krzysztof G. Duchowny pracował wówczas na parafii w Chodzieży w Wielkopolsce, a jego oskarżyciel służył jako ministrant. Jak twierdzą śledczy, w latach 2001-2012 G. znęcał się nad nastolatkiem, upokarzał go i molestował. 

Gwałt, bicie, pojenie alkoholem

- Ksiądz obmacywał mnie, chciał, żebym go masturbował. (...) Kiedy miałem egzaminy gimnazjalne, wtedy po raz pierwszy kazał siebie zacząć dotykać, dotykał mnie też w miejsca intymne. Wtedy, jak bym to nazwał, poszedł już na całość - opowiedział po latach mężczyzna, który jest już dziś dorosłym człowiekiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż sprawą zajęła się prokuratura, pomocy w śledztwie odmówić miał arcybiskup Stanisław Gądecki. Pod koniec 2018 roku Krzysztofa G. wydalono ze stanu kapłańskiego. Nie oznacza to jednak, że przestał pracować wewnątrz Kościoła. Szybko zatrudniono go bowiem jako magazyniera w archiwum akt poznańskiej kurii. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", posadę zapewnił mu ten sam Gądecki.

Kuria tłumaczy swoje szokujące działania

Dzisiaj grzeje: 1. 18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia
2. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

- Tego rodzaju praca (...) nie niesie ze sobą zagrożeń i jest też formą społecznej prewencji - powiedział pytany o sprawę przez wspomniane medium ks. Maciej Szczepaniak, pełniący funkcję rzecznika kurii.

Duchowny stwierdził także, że praca G. ma być jedynie tymczasowa, podkreślając, iż umieszczono go daleko od osób małoletnich. Pan Szymon, który wcześniej oskarżył go o swe tragiczne krzywdy, wciąż nie może za to uwierzyć w przebieg tej szokującej sprawy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Ciężka choroba drastycznie zmieniła Ewę Drzyzgę. Ciągły ból, była na skraju
  4. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News